Dzień Samorządności

W naszej szkole odbył się Dzień Samorządności i tego dnia członkowie Samorządu Uczniowskiego mieli okazję do sprawowania władzy w szkole. Otrzymali też symboliczny klucz do gabinetu Dyrektora Jedynki. W czasie pełnienia swojej funkcji wykonali wiele zadań – przeprowadzili głosowanie na nowych członków Samorządu Uczniowskiego, omówili aktualny regulamin SU oraz przedyskutowali potrzeby zarówno uczniów i szkoły.

W ramach Dnia Samorządności gościł w jedynce Michał Młotek, przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie, który podczas spotkania z klasami VII omówił funkcjonowanie samorządu terytorialnego.

Natomiast członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili w klasie V a i V b pogadanki i warsztaty o samorządności.

Z tych spotkań wyłoniło się kilka ciekawych propozycji dotyczących działania szkoły i SU.

Rosemary Wiśniewski

Poprzedni artykułUczniowie klasy VII c poznawali Polskę
Następny artykułSprawozdanie z wycieczki klasy VIII a