Jesteśmy różnorodni, ale łączy nas sport

Jesteśmy uczniami klasy sportowej Vc, czyli grupą przyjaciół, których łączy pasja, talenty i przede wszystkim miłość do sportu.

W naszej klasie panuje duża różnorodności, ale nasza siła, to nasze pasje, dzięki którym wspólnie możemy przenosić góry.

Poznajcie uczniów naszej klasy:

Lena –  Moim hobby jest jazda konna. Lubię jeździć konno, ponieważ sprawia mi to radość. Mój koń nazywa się Dreszcz i ma 9 lat. Jest maści kasztanowatej i ma białą strzałkę na pysku i dwie tylne białe skarpetki. Jeżdżę w stajni „Leśne zacisze” w Tynwałdzie. Na moim koniu lubię skakać, galopować i jeździć w terenie.

Jan – Chodzę do klasy sportowej, bo lubię sport i po to, żeby zdobywać nagrody. Bardzo lubię czytać książki. Chodzę też do szkoły muzycznej i gram na fortepianie.

Oliwier – Moje hobby to łowienie ryb. Interesuje się tym już od 4 roku życia, czyli od kiedy pierwszy raz byłem na zawodach rybackich z tatą. Wtedy złapałem szczupaka i zajęliśmy 3 miejsce. Póżniej zdobyłem medal i dostałem jeszcze kilka pucharów.

Igor – Moje hobby to koszykówka i lekkoatletyka. Lubię chodzić do klasy sportowej, bo spełniam swoje hobby. Podczas lekcji wf dużo biegam i gram w koszykówkę.

Natan – Zacząłem żeglarstwo w wieku 6 lat. Pływam na żaglówce pięć lat. Mam już parę sukcesów i dalej ciężko trenuję. Lubię też rysować i grać na klarnecie.

Jagoda – W 2 klasie zaczęłam chodzić na basen i polubiłam pływanie. Bardzo lubię uczyć się nowych stylów, technik pływackich, skoków do wody i nurkowania. W wodzie czuję się bardzo dobrze, lekko i swobodnie.  Na razie nie mam żadnych sukcesów sportowych w tej dziedzinie, ale myślę, że jeśli będę się starała i ćwiczyła, to w przyszłości uda mi się wziąć udział w zawodach.

Natalia – Moim hobby jest malowanie. Interesuję się tym od przedszkola. Pamiętam, że gdy byłam młodsza, rysowałam wieczorami i uwielbiałam rodzicom dawać kartki z rysunkami. Lubię rysować, malować, szkicować, ale mam też wiele innych zainteresowań. Latem lubię jeździć na rowerze, a także pływać. W tym roku będę się jeszcze doskonalić w jeździe na wrotkach. W trakcie zimy jeżdżę na nartach i sprawia mi to przyjemność. W okresie zimowym nauczyłam się jeździć na łyżwach. Każde moje zainteresowanie jest częścią mnie. Chociaż nie odniosłam jeszcze żadnego sukcesu, to robię to, co kocham i planuję rozwijać moje pasje.

Jakub – Gram w piłkę nożną. Moimi największymi sukcesami są: gra w kadrze województwa Warmińsko-Mazurskiego i zajęcie pierwszego miejsca w turnieju umiejętności indywidualnych, który organizowała Legia Warszawa.

Szymon – Moim hobby jest bieganie. Bardzo lubię biegać, więc trenuję lekkoatletykę już od 8 miesięcy, a już po pięciu miesiącach trenowania trafiłem do bardziej zaawansowanej grupy. Lubię też grać w szachy. Byłem na zawodach szachowych i warcabowych.

Wojciech – Chodzę do klasy sportowej i jest mi w niej dobrze. Interesuję się koszykówką oraz piłką nożną. Pływanie jest też moją mocną stroną.

Hubert – Moimi pasjami są wioślarstwo i judo. Trenuję trzy razy w tygodniu. Mam kilka sukcesów na swoim koncie. Największym jak dotąd jest zajęcie drugiego miejsca w turnieju judo w Olsztynie. Teraz bardziej skupiam się na wioślarstwie i liczę na sukces w tej dyscyplinie, ponieważ jestem bardzo dobrym zawodnikiem i dzięki ciężkiej pracy stale poprawiam swoje wyniki.

Franciszek – Moim największym hobby jest rysowanie ołówkiem. Daje mi to dużo satysfakcji i przynosi relaks. Lubię również ruch. Poszukuję go w różnych dziedzinach – od nart, przez karate i taichi aż do jazdy rowerem i biegania.

Anika – Moje hobby to windsurfing, jazda na deskorolce, rowerze, nartach i gra w koszykówkę. W 2015 zaczęłam jeździć na nartach. W 2017 zaczęłam jeździć na rowerze. W 2018 zaczęłam pływać na windsurfingu, w 2020 jeździć na deskorolce, a w 2021 zaczęłam grać w koszykówkę.

Kornelia – Moje hobby to skakanie na skakance, granie na instrumencie, jazda na rowerze, jeżdżenie na nartach, granie w siatkówkę, śpiewanie, tańczenie, kręcenie hula hop, czytanie książek.

Hanna – Moje hobby to akrobatyka. Ćwiczę już 5 lat. Są to ćwiczenia rozciągające mięśnie i stawy, poprawiające kondycję i elastyczność ciała. W 2019 roku wystąpiłam w konkursie podczas gali organizowanej przez Szkołę Tańca i Akrobatyki Spinel, w którym zajęłam 3 miejsce.

Wit – Moje hobby to wioślarstwo. Bardzo lubię uprawiać ten sport, ponieważ sprawia mi to dużą przyjemność. Jedną z największych zalet treningów wioślarskich jest ciągły kontakt z przyrodą, ponieważ odbywają się one na wodzie.

Mateusz – Moim hobby jest głównie piłka nożna, ale też pływanie. Lubię te sporty, ponieważ jest rywalizacja. W piłkę nożną gram około 6 lat, a pływam 5 lat.

Natalia – Moim ulubionym hobby jest rysowanie. Już od najmłodszych lat rysuję. Uwielbiam tworzenie prac na różne tematy za pomocą różnych, kredek, farb i innych rzeczy. Kiedy się nudzę od razu zaczynam malować różne kolorowe prace. To moja pasja i nie wyobrażam sobie życia bez rysowania i wielu innych technik plastycznych. Poza rysowaniem interesuje się również pływaniem i już od najmłodszych lat pływam, a dokładnie od szóstego roku życia.

Nadia – Moim hobby jest pływanie. Latem często staram się chodzić na plażę. Wtedy pływam różnymi stylami i nurkuję. Gdy chodzę do szkoły na lekcjach na basenie uczę się dokładnie pływać różnymi stylami.

Bianca – Moje hobby to łyżwiarstwo. Zaczęłam jeździć na łyżwach figurowych, kiedy miałam cztery lata. Niestety w tym roku ani w poprzednim nie zdobyłam żadnych sukcesów, ale nadal kontynuuje łyżwiarstwo. Moje inne hobby to robienie małych rzeczy z plasteliny i modeliny.

Amelia – Moim hobby jest sport. Mam cztery puchary i kilkanaście medali. Większość nagród jest za pływanie. Oprócz pływania bardzo lubię jeździć na nartach zjazdowych i biegowych. Latem pływam na desce windsurfingowej, na żaglach, jeżdżę na deskorolce i na rolkach. Sport to moje największe hobby.

A. Prass

Uczniowie klasy V c