Spotkanie ze sztuką

Tuż przed świętami klasa VII b z polonistką Marzeną Podgórską wybrała się do pobliskiej galerii SART, by spotkać się ze znaną iławską malarką Joanną Madivą Żurańską i poobcować ze sztuką. 

Uczniowie obejrzeli niezwykłą wystawę obrazów „Światłoczuła”. Wysłuchali, jakie emocje towarzyszyły artystce w procesie twórczym. Skonfrontowali swoje postrzeganie dzieł z wizją autorki. Spotkanie było okazją do refleksji nad kondycją współczesnego świata, w którym pęd za dobrami materialnymi, nowoczesne technologie i wszechobecny pośpiech sprawiają, że sztuka staje się wartością pomijaną, niedostrzegalną, czasem nawet wydaje się być niepotrzebną, choć to dzięki niej można otworzyć się na innych, wyzwolić wrażliwość, poznać siebie i zatrzymać się, by celebrować chwile. Subtelność kolorystyki obrazów z serii „Światłoczuła”, harmonia, ich pozytywny przekaz, a przede wszystkim charyzma autorki sprawiły, że była to wizyta bardzo inspirująca. Słowo galeria nie będzie kojarzyć się już tylko z zakupami odzieżowo-spożywczymi. 

Dziękujemy Pani Joannie Madivie Żurańskiej za ciepłe przyjęcie.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułKlasowe Mandale Pokoju
Następny artykułJesteśmy różnorodni, ale łączy nas sport