Maj – rocznica pięknych serc! Maj – rocznica wielkich myśli (…)

Tegoroczna akademia z okazji świąt majowych odbyła się, jak wszystkie podczas pandemii, w formie zdalnej. W piątek, 30 kwietnia, radosne wydarzenia majowe uczciliśmy słowem, muzyką, obrazem oraz strojem galowym oglądajacych apel uczniów “Kopernika”.

Maj to miesiąc ważnych dat: 1 maja – obchodzimy Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dzień później – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a 8 maja – Dzień Zwycięstwa. To doskonała okazja, by przypomnieć o tych wydarzeniach młodym Polakom nie tylko na lekcji historii. Występujący uczniowie bez chwili namysłu zaangażowali się w przygotowania części artystycznej na tę okoliczność. Próby głównie odbywały się online, dopiero w ostatnich kilku dniach spotykaliśmy się w szkolnej auli, stosując się do wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nie było łatwo, ale wszyscy z radością intensywnie ćwiczyli.

W filmie wystąpili:
– Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1: Aleksandra Skubij, Beata Niksa – Żubertowska, Aurelia Waruszewska,
– Dyrekcja i uczniowie Liceum Mundurowego “Feniks” z Olsztyna,
– w roli prowadzących uczniowie klasy VII a: Sarah Wiśniewski i Mateusz Stępień,
– recytatorzy z klasy VII a, IV b i IV c: Nikola Curyło, Marcelina Gołębiewska, Oliwia Grządziela, Hanna Konarska, Nikola Maciejewska, Mateusz Stępień, Sarah Wiśniewski; Wiktoria Bolewska, Łucja Kasprowicz, Kaja Lemanowicz; Bianca Wiśniewski,
– w pochodzie pierwszomajowym uczniowie z klasy III b: Jakub Brzóska, Maja Ciechanowska, Olga Janowska, Antoni Klimik, Kuba Kondratowicz, Nikola Pankowska, Maksymilian Podliński, Dominik Przytuła, Agata Stasiorowska, Michalina Szydłowska, Hanna Wentlandt, Wojciech Wilkowski, Fabian Wodzicki,
– w układzie z biało-czerwonymi chustami uczniowie z klasy I d: Adam Antoniuk, Zuzanna Benc, Grzegorz Bytner,      Olaf Cebeniak, Daniel Draszewski, Artur Ferens, Alicja Jankowska, Mateusz Majewski, Paweł Mendyk, Antonina Nehring, Michalina Nehring, Zofia Nehring, Karolina Pilczuk, Filip Romanowski, Alan Smoliński, Wojciech Stankiewicz, Iwo Surdykowski, Filip Szczygłowski, Marcelina Szczypska,
– w krakowiaku uczniowie z klasy I a,
– chór szkolny,
– solistki: Oliwia Grządziela, Nikola Maciejewska, Lena Zagórska,
– pianistki: Bianca Wiśniewski i Sarah Wiśniewski,
– Poczet Sztandarowy w składzie: Oliwia Grządziela, Agata Józefowicz, Hanna Konarska, Szymon Majewski, Amelia Szypnik,
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za przemiłą współpracę. Miłego oglądania (tu link do filmu)

Dlatego wielkie słowa uznania kierujemy w stronę uczniów, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Jesteśmy wdzięczni za ogromną pracę, jaką wykonali w tych trudnych warunkach, przygotowując się do występów. Bardzo dziękujemy Waszym rodzicom za wspieranie Was. Serdeczne podziękowania składamy również nauczycielom, którzy współtworzyli ten montaż słowno-muzyczno-wizualny: Magdalenie Kawali, Teresie Bagniuk, Katarzynie Konopce, Annie Radomskiej; a także Agnieszce Prass – za dekorację, Magdalenie Olszewskiej i Rosemary Wiśniewski – opiekunkom Samorządu Uczniowskiego, Krzysztofowi Kasprowiczowi – za nagłośnienie.

Bardzo dziękujemy za współudział Dyrekcji oraz uczniom Liceum Mundurowego CN-B Feniks.

Nade wszystko pragniemy podziękować Panu Arturowi Kijewskiemu – operatorowi kamery za profesjonalne nagranie i montaż filmu. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wszelkie nieocenione wskazówki.

Dziękujemy też infoiława.pl za udostępnienie materiałów archiwalnych.

koordynatorzy uroczystości:
Elżbieta Kozłowska i Marcin Michalski

/SP1/