Jak wygląda wyobraźnia?

Czym jest wyobraźnia? Jaka może być? Jak wygląda człowiek z wyobraźnią?

Na te pytania odpowiadali uczniowie klasy IVc realizując II moduł “Wyobraźnia” Międzynarodowego Projektu “Emocja”.

Rozważając czym jest wyobraźnia uczniowie m.in. oglądali “magiczne pudełko” i zastanawiali się, co zawiera. Tworzyli też  mapę myśli “Czym jest wyobraźnia?”. Wizualizowali wyobraźnię i stworzyli “człowieka z wyobraźnią”, która mieszka w jego ciele. Wykonywali taniec wyobraźni i wymyślali nowe zastosowania dla przedmiotów codziennego użytku, np. widelca, miski, ołówka.

Podczas modułu 2 “Wyobraźnia” uczniowie rozbudzali swoją twórczą wyobraźnię, fantazję i kreatywność. Dowiedzieli się, że wyobraźnia pomaga w życiu i każdy z nas posiada “magiczne pudełko” zwane wyobraźnią, a od nas zależy, w jaki sposób będziemy z tego korzystali. 

Poprzedni artykułDomowe urządzenia elektryczne i wspólny posiłek
Następny artykułNauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r. Nowy kalendarz roku szkolnego.