Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r. Nowy kalendarz roku szkolnego.

Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Ustalono też, że od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. będą trwały ferie zimowe dla uczniów w całej Polsce. Oznacza to konieczność zmiany kalendarza roku szkolnego, który wyznaczy nowe terminy wystawiania ocen, klasyfikacji, wywiadówek oraz termin rozpoczęcia drugiego półrocza.

Informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie ustalony został następujący kalendarz organizacji półrocza roku szkolnego 2020/21:

  1. Do 20 grudnia 20r. (niedziela) – nauczyciele wystawią oceny niedostateczne i naganne – ołówkiem,
  2. Do 21 grudnia nastąpi powiadomienie rodziców/ opiekunów uczniów o zagrożeniach (zdalna wywiadówka lub telefoniczne powiadomienie oraz zapis w Librusie w korespondencji do rodziców).
  3. Do 22 grudnia (ostatni dzień przed feriami świątecznymi) nauczyciele uczniów zagrożonych wystawieniem oceny ndst. wskażą im NACOBEZU do pracy samodzielnej na najbliższe prawie 4 tygodnie, aby po feriach mogli zaliczyć braki (zadania, dodatkowe wypracowania, prace plastyczne, projekty, prezentacje itp.).
  4. Po powrocie z ferii zimowych – do 20 stycznia wystawienie wszystkich ocen ołówkiem.
  5. Mamy dwa tygodnie na poprawianie ocen, zaliczenia itp. – do 29 stycznia zostaną wszystkie oceny „długopisem„.
  6. Rady pedagogiczne:
  7. klasyfikacyjna – poniedziałek, 1 lutego 21 r.
  8. plenarna – środa, 3 lutego 21 r.
  9. Wywiadówki: czwartek lub piątek (4,5 lutego).
  10. Nowe półrocze zaczyna się od poniedziałku, 8 lutego (trwa blisko 5 miesięcy!).

Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w klasach sportowych. Jak to będzie wyglądało u nas w szkole, w najbliższym czasie określą nauczyciele wychowania fizycznego i wychowawcy w kontakcie z uczniami i rodzicami klasy IV C oraz VI D.

Mamy nadzieję, że po feriach zimowych spotkamy się wszyscy w szkole.

Poprzedni artykułJak wygląda wyobraźnia?
Następny artykułRazem na Święta 2020