Jedynka działa z imPETem

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Działaj z imPETem” w ramach kampanii „Działaj z imPETem” organizowanej przez REKOPOL Organizację Odzysku Opakowań. W związku z tym prowadzone są zajęcia edukacyjne mające na celu uświadomienie wszystkim, jak ważna jest segregacja odpadów, w tym plastikowych butelek.


W Polsce do recyklingu przekazywanych jest niespełna 40% butelek plastikowych,
reszta trafia na składowisko albo do ……. spalenia! Tymczasem PET to doskonały surowiec wykorzystywany w przemyśle odzieżowym lub meblarskim. W naszej szkole od lat propagujemy ekologiczne zachowania.

Nie każdy wie, że te rzeczy zostały wykonane z przetworzonych butelek PET!
Dlatego….. odkręć, opróżnij, zgnieć i segreguj! Czy wiedzieliście, że wystarczy 5 butelek PET aby zrobić torbę na zakupy, a z 35 butelek powstanie polar! Nasi uczniowie tego się dowiedzą!

W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Działaj z imPETem” uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunką Wiolettą Karwat stworzyli własny kącik ekologiczny dotyczący segregacji odpadów. Powstał eko-ludzik, który został zbudowany z różnych materiałów wtórnych, i który ma zachęcać dzieci do segregacji śmieci. 

Uczniowie „Jedynki” dowiedzą się, gdzie należy wrzucać poszczególne odpady, jak przygotować butelki PET do wyrzucenia, co powstaje z przetworzonych butelek PET oraz poznają drogę butelki PET, jaką przebywa od naszego domu do nowego produktu.

Koordynatorkami projektu w SP 1 są Wioletta Karwat (klasy IV-VIII) i Elżbieta Trzcińska (klasy (I-III).

 

 

Poprzedni artykułSport to zdrowie
Następny artykułX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – podsumowanie działań