X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – podsumowanie działań

2 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W tym roku do akcji przyłączyło się 5 239 szkół z całego świata, w tym również iławska „Jedynka”!

Przygotowania do piątkowych obchodów, rozpoczęliśmy już od poniedziałku. Przez cały tydzień uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia w domu i w szkole podczas lekcji matematyki.

Na gazetce multimedialnej każdego dnia pojawiały się zagadki, hasła i filmiki mające na celu zachęcenie do intensywnego powtarzania i utrwalania tabliczki mnożenia.

W piątek powołane Komisje Egzaminacyjne przeprowadziły egzaminy z tabliczki mnożenia wśród chętnych uczniów ze wszystkich klas I-VIII. Do egzaminu przystąpiło 538 uczniów i 4 osoby dorosłe. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 96 uczniów w klasach IV-VIII oraz 26 uczniów klas I-III, 4 osoby dorosłe – razem 126 uczestników.

Dzięki wspólnej zabawie łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy promować konieczność uczenia się tabliczki mnożenia. Przy tej okazji pokazujemy uczniom, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi poradzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Mistrzom gratulujemy! Dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Koordynatorzy akcji:
Elżbieta Kowalska, 
Katarzyna Konopka, Teresa Bagniuk, Ewa Jackowska, Magdalena Olszewska

Poprzedni artykułJedynka działa z imPETem
Następny artykułWykonaj swój różaniec