Dołącz do Szlachetnej Paczki

Klasa V a razem ze swoimi rodzicami i wychowawcą wzorem zeszłego roku przystąpiła przed Bożym Narodzeniem do tegorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Uczniowie na godzinie wychowawczej 18 listopada wybrali rodzinę, której chcieliby pomóc. Bardzo zależało im na tym, żeby to było także wsparcie dla chorego dziecka. Wybór padł na trzyosobową rodzinęmłodzi rodzice wychowują niespełna rocznego synka, który urodził się z wrodzoną wadą serca i już jako maluszek musiał przejść operację kardiologiczną. Wymaga regularnych wizyt u lekarza, a także podawania leków. Rodzina utrzymuje się z pracy taty i zasiłków na dziecko, a mama – oprócz zajmowania się chorym synkiem – kontynuuje naukę. W takiej sytuacji nie jest łatwo sobie poradzić. Wiadomo – priorytetem jest zdrowie małego synka.

Klasa V a we współpracy ze szkolnym wolontariatem i samorządem uczniowskim chciałaby włączyć                    w tę akcję całą szkolną społeczność – wszystkich uczniów o wielkich sercach. W związku z tym, że są potrzebne lodówka, węgiel, odzież i żywność dla trzyosobowej rodziny (także zabawki  prawie rocznemu chłopczykowi sprawiłyby mnóstwo radości), plan działania jest następujący:

18 listopada – wybór rodziny potrzebującej pomocy
19 – 30 listopada – zgłaszanie chęci udziału w pomocy rodzinie (dziennik lub bezpośrednio do koordynatorów )
2 grudnia – zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez uczniów kl. V a i samorządu uczniowskiego wśród uczniów naszej szkoły
3 – 4 grudnia zgromadzenie i zakupienie rzeczy znajdujących się na liście potrzeb rodziny
5 grudnia przygotowanie i zapakowanie przez V a prezentów dla rodziny
6 grudnia – sprzedaż ciast przez członków szkolnego wolontariatu – na zakup węgla
7 grudnia – przekazanie prezentów do magazynu SZLACHETNEJ PACZKI w Iławie.

Koordynatorzy akcji: Eliza Brzeska – rodzic, pomysłodawca akcji, Bożena Paczkowska – wychowawca klasy V a, Wioletta Karwat – opiekun szkolnego koła wolontariatu, Magdalena Olszewska – opiekun samorządu uczniowskiego.

Poprzedni artykułDokarmiamy leśne zwierzęta
Następny artykułRuszyła 20. Góra Grosza