Sukcesy uczniów klas drugich w Turnieju Warcabowym

25 stycznia 2019r. uczniowie klasy IIb i IIc wyruszyli na Turniej Warcabowy organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim. Do rywalizacji stanęło 24 zawodników. Rozegrano 7 partii warcabowych po 10 każdy zawodnik. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał arbiter Feliks Stachowicz.

Uczniowie naszej szkoły zajęli nastepujące miejsca:

  1. W kategorii Dziewcząt do 8-10 lat III miejsce zajęła Wiktoria Bolewska – uczennica klasy II b.
  2. W kategorii Chłopcy do 8-10 lat III miejsce zajął Jakub Kozłowski – uczeń klasy II c.

Ważnym wydarzeniem spotkania był udział w turnieju szczególnych zawodników MDK 1 Bydgoszcz – braci Dawida i Filipa Gotowskich z Unisławia, którzy są aktualnymi mistrzami Polski, a Dawid także wicemistrzem świata w grze w warcaby. Oni wyprzedzili w turnieju naszego Kubę Kozłowskiego.

Gratulujemy też uczniom kl. IIc – Hubertowi Włodarczykowi, Szymonowi Krupskiemu i Oktawianowi Lazarewiczowi, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Szczególne podziękowania składamy pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, która sfinansowała nasz wyjazd i zapewniła smaczny posiłek oraz pracownikom biblioteki, panu Benkowi Orłowskiemu i Marcinowi Czernemu, którzy towarzyszyli nam w wyprawie i byli naszymi zagorzałymi kibicami.

Poprzedni artykułOtrzymaliśmy Miano „Szkoły Niepodległej”
Następny artykułAkcja w „Jedynce” z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu