Akcja w „Jedynce” z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (obchodzony 5 lutego), ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łącząc zaangażowania wielu instytucji i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie wiele czasu poświęca się na informowanie dzieci i młodzieży o niebezpieczeństwach związanych z nieostrożnym korzystaniem z internetu poprzez pogadanki nauczycieli na godzinach wychowawczych, zaznajamianiem z netykietą  na zajęciach informatyki, w czasie spotkań z dyrekcją szkoły czy zapraszanymi gośćmi spoza szkoły: policjantami, prawnikami, psychologami, wykonywanie prac plastycznych ilustrujących podejmowane działania…

Od grudnia w „Jedynce” przy głównym wejściu umiejscowiony jest ekran  Wirtualnej Gazetki Szkolnej, na którym umieszczane są najważniejsze bieżące informacje. Nowe miejsce komunikacji społeczności szkolnej zostało przyjęte z ogromnym zainteresowaniem. W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie oglądają ciekawe informacyjne filmy ze strony sieciaki.pl, z których mogą się dowiedzieć, jak reagować na trudne sytuacje i jak bezpiecznie korzystać z internetu. Zachęcamy wszystkich do zaglądania na strony propagujące bezpieczny dostęp do zasobów sieci.

/SP1/

Poprzedni artykułSukcesy uczniów klas drugich w Turnieju Warcabowym
Następny artykułABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów