Dokarmianie ptaków i zwierząt leśnych zimą

15 stycznia 2019 roku w ramach projektu ,,Szkoła Przyjazna Środowisku” organizowanego przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty, odbyły się zajęcia przygotowane przez panią Kingę Sulej z Nadleśnictwa Iława. Uczniowie klas pierwszych i drugich w skupieniu i z dużym zaciekawieniem obejrzeli prezentację dotyczącą funkcji lasu i rodzaju zwierząt leśnych. Podczas wspólnej dyskusji ustalono podstawowe zasady dokarmiania ptaków i zwierząt leśnych w czasie zimy oraz rodzaje karmy, którą należy podawać zwierzętom. Dzieci dowiedziały się czym jest lizawka, paśnik oraz karmisko. Pani Kinga uświadomiła uczniom konsekwencje jakie niesie ze sobą podjęcie decyzji o dokarmianiu zwierząt i ptaków w czasie zimy. Niespodzianką dla dzieci był borsuk, którego uczniowie mogli podziwiać z bliska.
Poprzedni artykułSpotkania z rodzicami – 17 stycznia 2019r., czwartek – szczegółowy harmonogram
Następny artykułZakończenie projektu „Poprzez Niepodległą” i uzyskanie odznaki jakości za projekt eTwinning