Las pod dachem – ścieżka edukacyjna Hubertus Arena 2018

Expo Mazury S.A. w Ostródzie, organizator targów Hubertus Arena 2018 zaprosił nas na Ścieżkę Edukacyjną zorganizowaną w ramach targów w dniach 11-12 października 2018. Honorowy Patronat nad wydarzeniem został objęty przez  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski, Współorganizatorem wydarzenia są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz Polski Związek Łowiecki.

Ścieżka Edukacyjna w dniu 11 października miała wyłącznie charakter edukacyjny, tak aby wszyscy uczniowie  ze szkół biorących udział w wydarzeniu mieli możliwość poznania w praktyce tego, co w teorii poznają na lekcjach przyrodniczych.  Wydarzenie to jest organizowane od pięciu lat wspólnie z  Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych oraz Polskim Związkiem Łowieckim. W zamyśle organizatorów jest głównie edukacja dzieci. Targi  myśliwskie Hubertus Arena 2018 to wydarzenie poświęcone szeroko pojętej kulturze i tradycji  myśliwskiej i leśnej. Omówiono też blaski i cienie zawodu leśnika.

Z każdym rokiem powiększany jest obszar, na którym odbywa się Ścieżka Edukacyjna, a co za tym idzie na coraz większej części hali powstaje wyjątkowy las pod dachem. – „Nasi wykładowcy to uznani myśliwi i leśniczy, dlatego wykłady prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, co przekłada się na wiedzę, jaką zdobywają odwiedzający – stwierdzają w zaproszeniu organizatorzy. –  Dodatkowym atutem jest możliwość poznania wielu aspektów przyrodniczych nie tylko od strony teoretycznej. Nasze wystawy na ścieżce pozwalają z bliska poznać zwierzęta, na co dzień żyjące w głębi polskich lasów, co w połączeniu z wykładami daje niesamowite wrażenie i pozwala poznać przyrodę  w  bardzo przystępny sposób”.

W tegorocznej Edukacyjnej Ścieżce w lesie pod dachem wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych i ósmych. Pojechali autokarem pod opieką doradcy zawodowego – Beaty Niksy i wicedyrektor szkoły – Wioletty Karwat.

Poprzedni artykułTrzecie miejsce w biegach przełajowych
Następny artykułDomki dla pszczół makatek