Żywa lekcja historii – Jak zostać rycerzem?

W ciekawą podróż do czasów średniowiecza zabrało czwartoklasistów Bractwo Rycerskie Kerin. Uczniowie 27 marca 2018 r. uczestniczyli w żywej lekcji historii, słuchając z zapartym tchem opowieści o tym jaką drogę musiał przejść chłopiec, aby stać się rycerzem, obserwując zwyczaj pasowania na rycerza oraz zmagania rycerza na polach Grunwaldu. Członkowie bractwa prezentowali rekwizyty, m.in. stroje, miecze, zbroje, tarcze i inną broń, którą posługiwało się rycerstwo. Chętni mogli sprawdzić ile waży broń i zbroja rycerska, zakładając na siebie kilkunastokilogramową kolczugę i spróbować zrobić w niej przysiady. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych oraz byli zachwyceni humorystycznym sposobem prowadzenia lekcji.

 

 

Poprzedni artykułPowietrze bez śmieci
Następny artykułII Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Gromotach