Powietrze bez śmieci

Od 19.03.2018r. do 23.03.2018r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie realizowali scenariusz konkursu Powietrze Bez Śmieci pt. „Zanieczyszczone Powietrze. Czy wiesz jak tworzy się smog?”.
W każdej klasie pierwszej lekcja zaczęła się eksperymentem pokazowym „Jak tworzy się smog?” Uczniowie obserwowali dym, który powstał na skutek palenia zadrukowanych kawałków gazet. Nauczyciele utrwalili wiadomości na temat smogu oraz wytłumaczyli dzieciom pojęcie niskiej emisji. Następnie klasy przystąpiły do warsztatów twórczych. W grupach uczniowie za pomocą otrzymanych materiałów recyklingowych tworzyli prace kolażowe. Hasła prac kolażowych:
– Dym ze spalania węgla
– Dym z rur wydechowych
– Dym z Palenia śmieci
– Dym z Palenia liści i traw
W każdej klasie z prac zostały utworzone gazetki. W domach uczniowie na otrzymanych kartach rysowali dom w lecie i dom zimą kiedy jest smog powodowany niską emisją.

Poprzedni artykułPrzywitanie wiosny
Następny artykułŻywa lekcja historii – Jak zostać rycerzem?