Dzień Pustej Klasy

Dzisiaj w IV c świętowaliśmy Dzień Pustej Klasy, który jest międzynarodową, zainaugurowaną w Londynie, inicjatywą promującą wartość edukacyjnego działania z dziećmi i młodzieżą poza budynkiem szkoły.

Zamieniliśmy klasy na łąkę nad jeziorem. Poczuliśmy słońce na twarzy i powiew wiatru podczas rejsu statkiem po najdłuższym jeziorze w Polsce.

Zjedliśmy wspólne śniadanie na trawie oraz słuchaliśmy śmiechu kolegów i koleżanek podczas wspólnych zabaw.

Spotkaliśmy się też z ratownikami iławskiego WOPR-u, którzy opowiedzieli nam o swojej pasji do wody i pomagania innym. Przypomnieli także o niezbędnych przed wakacjami zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk.

Okazji do bycia razem brakowało nam w ostatnim czasie, dlatego to “był najlepszy dzień w szkole” zgodnie stwierdzili uczniowie.

Dziękujemy za opiekę i wsparcie pani Katarzynie Rosie i państwu Dziedziakom.

Poprzedni artykułW świecie kwiatów
Następny artykułIV c zakończyła projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie