Zabytkowa Iława

Uczniowie uczęszczających na kółko historyczne w kwietniu wybrali się z wizytą do Ratusza Miejskiego. Mięli okazję obejrzeć w sali sesyjnej makietę starego rynku Iławy sprzed II wojny światowej, którą wykonał pan Rafał Kocięta. Nie lada atrakcją było wejście na wieże ratusza.

– To kolejna okazja, żeby uczniowie poznawali historię naszego miasta – mówi Marcin Michalski, nauczyciel historii prowadzący kółko historyczne. – Tym razem obejrzeli makietę miejskiego rynku z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Obejrzeli także stare fotografie miasta oraz mieli okazje spojrzeć na nasze miasto z góry. Z tego miejsca chciałby serdecznie podziękować p. Jakubowi Kasce z Wydziału Komunikacji Społecznej, który umożliwił nam wejście na wieże ratusza.

Marcin Michalski

Poprzedni artykułMamy finalistę Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej
Następny artykułŚwięto Chrztu Polski