Zapraszamy na wystawę edukacyjną

Mobilne Laboratorium TPU zostało otwarte w naszej szkole jako pierwsze w Polsce tego typu mini Centrum Nauki Kopernik w wersji polsko-ukraińskiej.

Mobilne Laboratorium i Strefa Kreatywności to oferta edukacyjna przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ukrainy i ukraińską Małą Akademią Nauk. Mobilne Laboratorium na zaproszenie nauczycielek Pauli Lubeckiej, Agnieszki Prass, Martyny Wyżlic ze szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie prezentuje interaktywną wystawę w Iławie.

Celem Mobilnego Laboratorium i towarzyszącej mu Strefy Kreatywności jest zwiększenie dostępu do edukacji, zwłaszcza dla dzieci pozbawionych możliwości nauki, uchodźców z Ukrainy, dzieci w międzynarodowych klasach edukacyjnych. Zależy nam na zwiększeniu motywacji dzieci i młodzieży do nauki poprzez ukazanie, jak atrakcyjna może ona być, jeśli tylko podejdziemy do niej z pozytywnymi emocjami i w niestandardowy sposób.

Laboratorium z 12 eksponatami z różnych dziedzin nauki oraz Pracownia Strefy Kreatywności mają nie tylko inspirować uczniów Jedynki, ale to miejsce otwarte dla wszystkich iławskich szkół oraz mieszkańców miasta.

To doskonała okazja dla wszystkich, aby zanurzyć się w fascynującym świecie nauki w sposób innowacyjny i przystępny.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułNumery alarmowe