Pamiętamy o zmarłych – klasowe wyjścia na cmentarz

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły (klasy: 1a, 1c, 1d, 2b, 2c, 2d, 3b, 3c) pod opieką wychowawców odwiedzali Miejski Cmentarz Komunalny przy ulicy Wyszyńskiego. Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji i zadumy.

W ciszy i spokoju, jakim emanuje to miejsce, uczniowie zapalili znicze przy Pomniku Nieznanego Żołnierza oraz mogiłach upamiętniających poległych w obronie Ojczyzny w 1939 roku. Był to wyraz pamięci i szacunku dla Bohaterów.

Niewątpliwie takie wyjścia na miejsce spoczynku zmarłych, to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłym i osobom odwiedzającym to miejsce.

M. Witkowska- Gałkus
Poprzedni artykułZakończenie akcji społeczno-edukacyjnej “Konwalia”
Następny artykuł