Wycieczka rowerowa VIc do Szymbarka

W piątek, 16 czerwca z okazji celebracji Dnia Pustej Klasy uczniowie VI c, razem z wychowawczynią Agnieszką Prass i opiekunami Andrzejem Biernackim i Danielem Madejem, wybrali się na wycieczkę rowerową. Naszym celem była wyprawa do zamku w Szymbarku, a na koniec dnia mieliśmy zaplanowane przyjemne spotkanie przy grillu w lesie w Kamionce. Była to naprawdę niezapomniana przygoda!

Nasza grupa rowerowa wyruszyła rano. Pogoda była cudowna, po drodze mijaliśmy piękne krajobrazy i zielone łąki. Pierwszy punkt wycieczki to zwiedzanie Badawczo-Szkoleniowego Ośrodka Manewrowania Statkami w Kamionce nad jeziorem Slim, gdzie dowiedzieliśmy się, że polski ośrodek jako jeden z czterech na świecie uczy kapitanów z całego świata wpływać do portów kopiami dużych jednostek w pomniejszeniu. 

Następny punkt to Zamek w Szymbarku, gdzie byliśmy pod wrażeniem architektury. Pan Andrzej opowiedział nam fascynującą historię zamku i jego dawnych mieszkańców. Po pikniku na trawce pod zamkiem, pojechaliśmy do lasu w Kamionce. Zebraliśmy chrust, rozpaliliśmy grilla i spędziliśmy wesoło czas. Mieliśmy też zadanie do wykonania – zaznaczenie na mapie trasy naszego przejazdu – Ksawery i Oliwier zdobyli medal za najlepsze umiejętności czytania mapy.

Wszyscy stwierdzili zgodnie, że taka forma aktywnego wypoczynku jest przyjemniejsza niż wycieczka autokarem. 

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułKaraoke Day
Następny artykułZakończenie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Canva na lekcji”