Koncert talentów


12 czerwca w naszej szkole po raz pierwszy z inicjatywy pań: Marzeny Podgórskiej i Eweliny Liedtke odbył się koncert talentów, mający na celu zaprezentowanie umiejętności muzyczno- plastycznych dzieci z klasy 4 a oraz promowanie stylu życia opartego na pasji i rozwijaniu własnych kompetencji, inspirowanie innych uczniów do poszukiwania twórczych sposobów spędzania wolnego czasu. W koncercie wzięło udział 8 uczniów, z których tylko troje kształci się w Państwowej Szkole Muzycznej w Iławie. Dzieci zaprezentowały niełatwe utwory na pianinie i saksofonie, przygotowały też wystawę swoich obrazów. Dla wszystkich było to niezwykłe i pełne emocji wydarzenie,bo występ przed najbardziej wymagającą publicznością – kolegami i koleżankami ze szkoły, nauczycielami wymagał olbrzymiej odwagi. Pasja jednak jest czymś, co warto promować. Sam koncert spełnił swoje zadanie znakomicie, bo zaraz po nim niektórzy uczniowie z publiczności zgłosili chęć swojego udziału w kolejnym takim wydarzeniu w przyszłym roku, prosili o wskazówki, jak poprawić technikę malarską i jakie utwory ćwiczyć na instrumentach. Uczniowie Jedynki pokazali, że wzorem swojego patrona, Kopernika – człowieka wielu talentów- rozwijają własne pasje. Dziękujemy Dyrekcji za ciepłe przyjęcie i wsparcie tej pięknej inicjatywy.

M.Podgórska

Poprzedni artykułWiem, co jem!
Następny artykułLapbook na pożegnanie z Mikołajkiem