Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień świadomości Autyzmu w Jedynce

4 kwietnia uczniowie Jedynki włączyli się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat spektrum autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Chętne klasy wraz z nauczycielami uczestniczyli w warsztatach, składających się z dwóch części: teoretycznej, której zadaniem było pogłębienie wiedzy uczniów na temat autyzmu oraz poznanie potrzeb osób ze spektrum oraz praktycznej, podczas której klasy tworzyły plakaty i obrazy na płótnie. Młodzież i nauczyciele mogli również wykonać wyjątkowe zdjęcia w przygotowanej przez Samorząd Uczniowski fotobudce.
Obecnie uważa się, że autyzm jest kolorowy, co widoczne jest w powstałych dziełach. Poprzez barwy uczniowie podkreślili jego różnorodność. Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia było pamiątkowe zdjęcie całej społeczności szkolnej wykonane na dziedzińcu na tle kolorowego serca.

Pamiętajmy to, jak będą funkcjonować osoby ze spektrum autyzmu w dużej mierze zależy od nas. Twórzmy zatem przyjazne środowisko, w którym obowiązywać będą zasady: poznaj – zrozum – zaakceptuj.
Nauczyciele wspomagający

Poprzedni artykułAkcja „Żonkile”
Następny artykułDzień zdrowego śniadania