Z wizytą na Olimpie

Bogowie greccy w klasie Vc, czyli aktywne podsumowanie cyklu zajęć poświęconych mitom.

12 kwietnia na lekcji języka polskiego piątoklasiści przebrali się za bogów greckich. Ich zadaniem było wcielenie się w wybraną postać. Uczniowie musieli zaprojektowaćodpowiedni kostium, dobrać atrybuty, a także przyswoić i zaprezentować wiedzę na temat bohatera greckiego mitu.

Piątoklasiści, przygotowując stroje i rekwizyty, które pozwoliły im upodobnić się do odgrywanych postaci, utrwalali jednocześnie wiedzę o starożytnej Grecji. Ponadto musieli samodzielnie wyszukać informacje na temat poszczególnych bogów. To były zajęcia pełne emocji, wszyscy świetnie się bawili podczas przebierania i prezentowania atrybutów władców Olimpu.

Oto efekty ich pracy 😊

Elżbieta Kozłowska

Poprzedni artykułŚwięto Chrztu Polski
Następny artykułSkok z wieżowca