Rozstrzygnięcie konkursu „Z Zemstą za pan brat”

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji związanej z ustanowieniem roku 2023 rokiem Aleksandra Fredry. Polonistki: Bożena Paczkowska i Marzena Podgórska zorganizowały konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas VIII „Z Zemstą za pan brat”.

Konkurs miał na celu rozwinąć zainteresowania czytelnicze wśród uczniów,  kształtować umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz wspomóc powtórki przed egzaminem ósmoklasisty.

Zadania nie należały do najłatwiejszych, trzeba było m.in. popisać się szczegółową wiedzą dotyczącą biografii dramatopisarza oraz znajomością „Zemsty” w detalach, przypisać mniej oczywiste cytaty bohaterom, operować pojęciami z zakresu dramatu i teatru. 

W konkursie wzięło udział 22 uczniów. Spośród nich najlepsze wyniki i zarazem tytuły laureatów uzyskali:

Anna Wasielewska z klasy VIII a ( 1 miejsce), Jakub Pełkaz VIII b ( II miejsce) i Zofia Pietraszek z VIII a ( III miejsce).Wyróżnienia otrzymali : Hanna Patorska z VIII a i Max Zieliński z VIII d.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim za udział. Zarazem  zachęcamy naszą młodzież do czytelniczych poszukiwań, odkrywania w literaturze sprzed lat aktualnych problemów, ciekawych wątków oraz rozwijania w sobie literackich pasji, bo już Cyceron zauważył, że : „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.” 

Marzena Podgórska

Poprzedni artykuł12 kwietnia 2023r. Dzień Otwarty w Jedynce
Następny artykułZapraszamy do sportowej Jedynki