„Świetliki” w Jedynce

14 marca 2023 r. odbyła się XVI edycja „Świetlika”. 

Konkurs Świetlik popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie wykonują w domu doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs został przeprowadzony w sześciu grupach wiekowych, właściwych dla klas 1-6 szkoły podstawowej. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany został inny zestaw eksperymentów i inny test. Zadania testowe zawierały treści dotyczące eksperymentów z zalecanego do wcześniejszego wykonania zestawu oraz inne treści ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, astronomia, geografia), dostosowane do wieku uczestników.

Wioletta Karwat

Poprzedni artykułNauka przez zabawę
Następny artykułSpółdzielnia Uczniowska ,,Zgredek” pracowała nad analizą SWAT