Jedynka pomaga dzieciom z Aleppo w Syrii

Nasz szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji dla dzieci SZKOŁA – SZKOLE.  Wspieramy szkołę w
Aleppo w Syrii, wstrząsanego od 2011 roku wojną domową, a niedawno skutkami trzęsienia ziemi.
Celem akcji jest uwrażliwienie uczniów na sytuację ich rówieśników w różnych zakątkach świata oraz zebranie funduszy na odbudowę konkretnych szkół, które są pod opieką Caritas Polska. Szkolny Klub Wolontariatu organizuje działania, z których dochód przeznaczymy na pomoc dzieciom w Aleppo.

W pierwszym naszym działaniu podczas ostatkowego wtorku sprzedawaliśmy ciasta i słodkości ofiarowane przez uczniów i rodziców. Udało nam się zebrać ponad 1700 zł.

Planowane kolejne działania:

1. sprzedaż słodkości – 21 lutego 2023 r.
  2. kiermasz stroików wielkanocnych podczas wywiadówek – 22 marca 2023 r.

Zapraszamy na kiermasz ozdób i stroików świątecznych 22 marca podczas wywiadówek
    szkolnych.

W. Karwat