Z wizytą w „Wielkiej Krainie Elfów”

Dnia 13.12.2022r uczniowie klasy I d oraz I b odwiedziły magiczną Fabrykę Elfów w Jagatowie. Na wejściu wesołe elfy przywitały dzieci. Podczas wizyty dzieci z całą pewnością nie nudziły się. Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja oprowadziły nasze dzieci po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki i zaprosiły ich do wykonania czterech zadań.
Pierwsze zadanie to namalowanie wymarzonego prezentu i podpisanie listu do Świętego Mikołaja oraz wrzucenie go do magicznej zielonej skrzynki pocztowej. Drugie zadanie to zatańczenie „elfowego” tańca. Wesołe elfy pokazały kroki, a dzieci idealnie je odwzorowały wykazując się doskonałą sprawnością ruchową. Trzecie zadanie to udekorowanie bombki na choinkę. Uczniowie uważnie wysłuchały wskazówek elfów i zabrały się z wielkim zapałem do ozdabiania bombek. Efekt końcowy zaskoczył ich samych – bombki wyglądały przepięknie. Czwarte zadanie odwiedziny Świętego Mikołaja. Uczniowie mogli zadawać różne pytania, na które Mikołaj udzielał odpowiedzi. Na koniec każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. W podziękowaniu za to elfy wręczyły dzieciom dyplomy podpisane przez
Świętego Mikołaja oraz płyty z „elfią” muzyką. Czas spędzony w tym magicznym miejscu minął bardzo szybko, ale wszyscy zdążyliśmy poczuć niezwykłą atmosferę nadchodzących świąt.

N. Rakoczy
D. Żuchowska

Poprzedni artykułZaprojektuj ekologiczny strój dla Mikołaja Kopernika
Następny artykułPodróż w świat książek