Zaprojektuj ekologiczny strój dla Mikołaja Kopernika

W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin w Mikołaja Kopernika – najsłynniejszego i najwybitniejszego polskiego astronoma. Kopernik był wszechstronnie wykształcony. Interesował się historią, astronomią, fizyką, geografią, matematyką, medycyną i ekonomią. Gdyby żył w XXI wieku na pewno bliski byłby mu temat ekologii. Wycinanie lasów, produkowanie ogromnej ilości odpadów, ocieplenie klimatu. To tylko niektóre z problemów, z którymi boryka się nasza planeta. Ziemia to dom nas wszystkich i musimy o niego dbać. Jak Ty rozumiesz bycie eko? Co robisz, żeby dbać o planetę? Swoje przemyślenia i pomysły zaprezentuj, projektując ekologiczny strój dla Mikołaja Kopernika. Przygotowując strój dla Kopernika weź pod uwagę życie i tworczość astronoma.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułWystęp szkolnego chóru
Następny artykułZ wizytą w „Wielkiej Krainie Elfów”