Pyszne witaminki dla chłopczyka i dziewczynki- sałatki owocowe kl. I c

W ostatnim tygodniu października w naszej klasie zrobiło się przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Uczniowie klasy I c na zajęciach własnoręcznie przygotowali pyszne, witaminowe sałatki. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet granat. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, a potem przygotowaliśmy talerzyki, miseczki, nożyki, łyżki, deseczki i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły swoje produkty, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. 

Na koniec klasa wspólnie skonsumowała swoje pyszności. 

Sałatki udały się znakomicie!!

Monika Witkowska-Gałkus

Poprzedni artykułRobot pomagał uczniom IV c na lekcjach języka polskiego
Następny artykułZ frazeologią za pan brat