Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Od 12 do 16 września trwał w Jedynce „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Celem akcji było przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których poznali wiarygodne informacje edukacyjne o zdrowiu.
Pani Wioletta Karwat przygotowała gazetkę informacyjną w języku polskim i ukraińskim na temat chorób zakaźnych, profilaktyki i zasadności szczepień.
W klasach IV-VIII przeprowadzono lekcje profilaktyczne z wykorzystaniem materiałów i filmów edukacyjnych przekazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.
Dzieci ze świetlicy wspólnie ułożyły hasła i rysowały plakat na temat chorób zakaźnych i znaczenia szczepień. Opiekunowie świetlicowi przeprowadzili dla dzieci instruktaż mycia rąk.

Wioletta Karwat

Poprzedni artykułDzień pirackiej mowy