Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Od 12 do 16 września 2022 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 realizowana będzie akcja informacyjno – edukacyjna Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych.

Celem akcji Tygodnia dla chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne  i najbliższych. Uczniowie wezmą udział w zajęciach, podczas których poznają wiarygodne informacje edukacyjne o zdrowiu. Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej.  Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania  nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

W.Karwat

Poprzedni artykułIntegracja pierwszoklasistów
Następny artykułRazem dla schroniska