Razem dla schroniska

Wyjątkowych, bo czworonożnych przyjaciół, miała okazję spotkać 13 września grupa uczestników i laureatów konkursu literackiego „Historie schroniskiem zapisane”. 

Nasza młodzież wraz z kolegami z SP2 w Iławie i Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Suszu pod opieką pań: Marzeny Podgórskiej, Anny Grajewskiej i Doroty Olszewskiej odwiedziła iławskie schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Wycieczkę koordynował pan Tadeusz Markos, starszy specjalista ds. dydaktyki i ochrony przyrody z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie. Podziękował uczniom za udział w konkursie, dzięki któremu organizatorzy mogli wesprzeć iławskie schronisko. Ideą konkursu było bowiem zarówno propagowanie pomocy schroniskowym zwierzętom w formie literackiej, jak i konkretna realna pomoc w postaci zakupu karmy.

 Pracownicy przytuliska oprowadzili młodzież, opowiedzieli poruszające historie zwierząt. I z psami, i z kotami można było się pobawić, pobiegać, zaprzyjaźnić. Niektóre zwierzaki od razu skradły serca naszych uczniów. 

Uczniowie zainteresowali się wolontariatem, wypytywali o ścieżkę zawodową pracowników schroniska. Zadeklarowali, że powrócą tu z rodzicami, by pospacerować z psami w okolicznym lasku i okazać zwierzętom choć trochę miłości. 

Wycieczka była wyjątkowym doświadczeniem, okazją dla opiekunów, by poznać swoich uczniów z innej niż na co dzień strony, eksponującej wrażliwość i wielkie serca.

Dziękujemy serdecznie ZPK w Jerzwałdzie i pracownikom iławskiego schroniska.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułTydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych
Następny artykułWyjątkowa lekcja w plenerze