Osiągnięcia naszych uczniów

ŻEGLARSTWO

Oskar Wielczyk kl. VIII c

zawodnik Kadry Narodowej PSKO, jako jeden z 6 zawodników ma własną, zakupioną przez sponsora, łódkę

VII miejsce w Pucharze KS Zatoki Puckiej

XIII miejsce w Pucharze YKP Gdynia, które są jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

KOSZYKÓWKA

Oliwier Szmyciński kl. VII d


od sezonu 2021/2022 uczestnik w kujawsko-pomorskich rozgrywkach ligowych PZKOSZV miejsce w turnieju 5×5 U13 w 2021 r. we Wrocławiu
III miejsce w turnieju 5×5 U13 w lutym 2022 r. w Białymstoku
II miejsce w turnieju 5×5 U13 w marcu 2022 r. w Łomży

III miejsce w konkursie sprawnościowym, a także wyróżnienie na tym turnieju „Zawodnik na medal”
I miejsce w kategorii rocznik 2009 r. z drużyną Twarde Pierniki z Torunia podczas Turnieju koszykówki Lite Quest 33 Gdynia 2022 r. (21.05.2022 r.)

PŁYWANIE

Zawody Pływackie z Okazji Dnia Dziecka o Puchar Burmistrza Iławy

Amelia Zielińska kl. V c 

I miejsce stylem grzbietowym 50 m dziewczynki 10-13 lat

II miejsce stylem dowolnym 50 m dziewczynki 10-13 lat

Zofia Burkiewicz kl. VII a

I miejsce kraulem w kategorii 10-13 lat uczestniczka z licencją 

I miejsce stylem grzbietowym w kategorii 10-13 lat uczestniczka z licencją 

Franciszek Marszałek kl. I a

III miejsce sztafeta w kategorii wiekowej 7-9 lat

PIŁKA NOŻNA

XXII Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku:

IV miejsce w Finale Województwa Warmińsko- Mazurskiego w kat. U-10 reprezentacja klas III w składzie: Szymon Kolibowski kl. III a, Oskar Kotłowski kl. III a, Adam Patorski kl. III a, Wojciech Harmaciński kl. III c, Szymon Agnieszczak kl. III d, Dominik Kołaczkowski kl. III d, Jakub Figurski kl. III e, Igor Majchrzak kl. III e, Marcel Melkowski kl. III e, Aleksander Stempowski kl. III e. 

opiekunowie: Aleksandra Konicz, rodzice uczniów

Jakub Kozłowski kl. V c

najpopularniejszy Sportowiec w Plebiscycie Sportowym 2022 r. organizowanym przez redakcję Gazety Iławskiej, udział w konsultacjach oraz meczach kadry Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej

18 maja w kadrze WMZPN rocznika 2010 rozegranie w Ostródzie trójmeczu z Kadrą Mazowieckiego ZPN i Pomorskiego ZPN

I miejsce w turnieju umiejętności indywidualnych, czyli Turnieju Talentów rocznika 2009/2010, który organizowała Legia Warszawa

Oliwier Szkamelski kl. VII d

cykliczny udział w konsultacjach oraz meczach mistrzowskich Kadry Województwa Warmińsko-Mazurskiego

zakwalifikowanie się z kadrą na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Policach

Franciszek Suwiński kl. VII d


gra w piłkę nożną w IKS Jeziorak w Ekstraklasie – obecnie 4. miejsce w tabeli
na turnieju w Koszalinie zajęcie z drużyną 6. miejsca na 20 zespołów występujących w rozgrywkach

Marcel Markowski kl. IV d

I miejsce (wraz z drużyną GKS Wikielec) w eliminacjach wojewódzkich turnieju BASF PROCAM CUP w Lidzbarku Warmińskim, awans do finału turnieju w Kołobrzegu

Michał Kaczyński kl. IV b

VIII miejsce w tegorocznym Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca 2021 roku wg czytelników Gazety Iławskiej

LEKKOATLETYKA

Szymon Krupski kl. V c

zawodnik Klubu Orka Iława Athletics. I miejsce w sztafecie 4×200 w kat. U16 podczas Memoriału Wiesława Czerniakowskiego i Mistrzostw Województwa LDK w Olsztynie

 Bieg „Tropem Wilczym”

kategoria klasy IV –V

I miejsce Jakub Kozłowski kl. V c II miejsce Mateusz Szypnik kl. V c III miejsce Szymon Krupski kl. V c

kategoria klasy VI –VIII

I miejsce Robert Połeć kl. VII D II miejsce Kacper Kosiński kl. VII D III miejsce Aureliusz Szymaniak kl. VIII B

Zawody Lekkoatletyczne dla uczczenia pamięci Antoniego Gierszewskiego (międzyszkolne):

Rocznik 2011

Dziewczęta:

I miejsce w biegu na 60 m Alicja Jankowska kl. IV d

I miejsce w rzucie piłeczką palantową Agnieszka Szauer kl. IV d

II miejsce w skoku w dal Michalina Szydłowska kl. IV d

III miejsce w biegu na 600 m Maja Harmacińska kl. IV d

III miejsce w biegu na 300 m Diana Ząbecka kl. IV d

Chłopcy:

I miejsce w biegu na 1000 m Patryk Kłosowski kl. IV d

I miejsce w skoku w dal Mikołaj Konicz kl. IV d

II miejsce w rzucie piłeczką palantową Natan Gogolew kl. IV d

III miejsce w biegu na 60 m Wiktor Zieliński kl. IV d

uczniów przygotowywali Aurelia Waruszewska, Andrzej Biernacki.

Rocznik 2009

III miejsce w biegu na 1000 m Robert Połeć kl. VII d

Rocznik 2007/2008

III miejsce w biegu na 300 m Igor Szulc kl. VIII c

IV miejsce w biegu na 60 m Jakub Jaros kl. VIII c

V miejsce w biegu na 1000 m Michał Racki kl. VIII c

uczniów przygotowywał Leszek Seregiet

TAEKWON-DO

Natan Gogolew kl. IV d

III miejsce w skokach wzwyż w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do w Częstochowie w konkurencji „Techniki specjalne” w kategorii 7- kup chłopcy 145cm

OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE

Sarah Wiśniewski kl. VIII a

Tytuł finalisty w zawodach III stopnia III Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych organizowanych przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk

uczennicę przygotowywały Elżbieta Kozłowska, Aleksandra Skubij

  1. KONKURSY KURATORYJNE

Kacper Radecki kl. VII d

Tytuł laureata w Konkursie z Historii organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022

ucznia przygotowywała Ewa Węglerska

Konrad Chojnacki kl. VII c

Tytuł laureata w Konkursie z Języka Niemieckiego organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022

ucznia przygotowywała Justyna Wasilewska

Amelia Gewers z kl. VIII a

Tytuł finalisty w Konkursie z Języka Niemieckiego organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022

uczennicę przygotowywała Justyna Wasilewska

Sarah Wiśniewski kl. VIII a

Tytuł finalisty w Konkursie z Języka Angielskiego organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022

uczennicę przygotowywał Krzysztof Kasprowicz

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I ŚRODOWISKOWE.

Lp.nazwa konkursuorganizator/ opiekun szkolnyterminliczba uczniówlaureaci konkursu
1.Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGURM. Olszewska, nauczyciele matematyki, wychowawcy klas II-III17.03.2022 r.78Wyróżnienia: Marcel Matyka kl. II a Emil Stanulewicz kl. III b Piotr Juzwa kl. III dKuba Kondratowicz kl. IV a Agnieszka Szauer kl. IV d
2.Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEONA. Radomska D. Żuchowska16-18.03. 2022 r.3328klasy II V miejsce, dyplom laureata – Piotr Kłosowski kl. II c VI miejsce, dyplom laureata – Marcel Matyka kl. II a VI miejsce, dyplom laureata – Jakub Pąk kl. II c IX miejsce, dyplom laureata – MateuszMajewski kl. II d X miejsce, dyplom laureata – Maria Barkowska kl. II b X miejsce, dyplom laureata – Leon Maniora kl. II c X miejsce, dyplom laureata – DanielDraszewski kl. II d
klasy III I miejsce w szkole, V miejsce w kraju Adam Patorski kl. III a II miejsce w szkole, VI miejsce w kraju Emil Stanulewicz kl. III b III miejsce w szkole, VIII miejsce w kraju Konrad Łapacz kl. III c, Julia Piaścik kl. III bIV miejsce w szkole, IX miejsce w kraju Wiktor Goryszewski kl. III cV miejsce w szkole, X miejsce w kraju Ignacy Zakrzewski kl. III c
Zintegrowane SprawnościI miejsce w szkole, XXIII miejsce w kraju Emil Stanulewicz kl. III b, Maciej Klymenko kl. III dII miejsce w szkole, XXVII miejsce w kraju Liliana Kostyk kl. III d  III miejsce w szkole, XXVIII miejsce w kraju Rozalia Kostyk kl. IIId   
3.Ogólnopolski Konkurs Alfik HumanistycznyE. Kozłowska08.12.2021 r.17w kategorii klas II: IV miejsce w województwie Zofia Trzcińska kl. II a – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku VI miejsce w województwie Zofia Patelska kl. II a – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku
w kategorii klas VIII: III miejsce w województwie Maja Sadowska kl. VIII a – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku
w kategorii klas I: VI miejsce w województwie Kaja Majewska kl. I c – dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach pierwszych
w kategorii klas VII: II miejsce w województwie Kacper Radecki kl. VII d – dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach siódmych
4.XX Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” – finał konkursuB. Paczkowska13.05.2022 r.1Tytuł finalistki Zofia Patelska kl. II a
5.XVIII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z ortografią na co dzień”
B. Paczkowska13.10.2021 r.18Wyróżnienia: Zofia Kowalewska kl. VII a Julia Piaścik kl. III b
6.Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego
R. Wisniewski30.03.2022 r.kl.IV: 2642 kl. V: 2264 kl. VII: 2748 kl. VIII: 2998XIV miejsce Sarah Wiśniewski kl. VIII a XI miejsce Bianca Wiśniewski kl. V c
7.Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”W. Karwat E. Trzcińska08.03.2022 r.34Wyróżnienie: Marcel Matyka kl. II a Bartosz Musiał kl. II a Zuzanna Bytner kl. III a Maciej Rydzewski kl. III a Leon Góralski kl. IV b Joanna Nawrot kl. IV d
8.Finał Krajowy Turnieju PGE Maszyn Wodnych Wiatrowych w Warszawie.Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna, opiekun szkolny W. Kopczyński22.04.2022 r.
I miejsce Natalia Rucińska kl. VIII b, Aniela Rucińska kl. VII c V miejsce Szymon Majewski kl. VIII a
9.Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (grupa starsza)W. Kopczyńskikwiecień/ czerwiec
I miejsce w finale powiatowym w Iławie II miejsce w finale wojewódzkim w Nowakowie XIII miejsce w finale krajowym w Nidzicy Natalia Rucińska kl. VIII b Aniela Rucińska kl. VII c Sarah Wiśniewski kl. VIII a Szymon Majewski kl. VIII a
10.Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (grupa młodsza)W. Kopczyńskikwiecień/ czerwiec
I miejsce w finale powiatowym w Iławie IV miejsce w finale wojewódzkim w Nowakowie Joanna Nawrot kl. IV d Diana Ząbecka kl. IV d Jan Chmarzyński kl. IV d Mikołaj Gabryel kl. IV d
11.Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o IławieE. Węglerska05.04.2022 r. etap szkolny
27.04.2022 r. etap miejski
9
Zwycięzcy etapu szkolnego, drużyna etapu międzyszkolnego Hubert Pankowski klasa V c Anika Piotrowska klasa V c Jakub Kowalkowski klasa V a
12.Międzyszkolny Konkurs „Czytam i rozumiem”P. Lubecka6.05.2022 r.
II miejsce Hanna Urbańska kl. III c
13.Turniej szachowy I Memoriał Św. Filomeny w Iławie (rocznik 2012 i młodsi)Niepubliczne Przedszkole Dom Malucha „Promyk” im. św. Filomeny opiekun szkolny T. Bagniuk30.03-1.06. 2022 r.
klasyfikacja dziewcząt: II miejsce Rozalia Kostyk kl. III dIII miejsce Liliana Kostyk kl. III dVIII miejsce Zofia Patelska kl. II aX miejsce Zofia Trzcińska kl. II a
klasyfikacja chłopców:VII miejsce Szymon Agnieszczak kl. III dIX miejsce Marcel Matyka kl. II aX miejsce Maciej Klymenko kl. III dXI miejsce Szymon Czapliński kl. III cXII miejsce Maciej Przeworski kl. II a
14.Konkurs PlastycznyIława jest dla wszystkich”Fabryka Inicjatyw Obywatelskich opiekun A. Prass28.05.2022 r.
I miejsce Wiktoria Bolewska kl. V b
15.Konkurs LiterackiHistorie schroniskiem zapisane”Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie opiekun M. Podgórska20.03-20.06.2022r.8 IV miejsce Wiktoria Adamska kl. VII b Wyróżnienia: Natalia Wójcik VII b Klaudia Kasprowicz VII b Kinga Łątkowska VII b Mariusz Kłosowski V a

KONKURSY SZKOLNE

Lp.nazwa konkursuorganizator/ opiekun szkolnyterminliczba uczniówlaureaci konkursu
1.Konkurs plastycznyKosmos – Kopernik tu namieszał”E. Sagan A. Prass25.02.2022 r.33I miejsce Natan Dziedziak kl. V c II miejsce Jakub Pąk kl. II c III miejsce Diana Ząbecka kl. IV d
2.Konkurs na najpiękniejszą, autorską okładkę ulubionej książki
M. Podgórska, D. Pyza28.02.2022 r.54Kategoria kl. I-III I miejsce Liliana Kostyk kl. III d II miejsce Filip Zakrzewski kl. III d III miejsce Zuzanna Bytner kl. III a
Kategoria kl. IV-VI I miejsce Lena Sowińska V b II miejsce Pola Klonowska IV a III miejsce Alicja Kamińska V a
Kategoria kl. VII-VIII I miejsce Klaudia Kasprowicz VII b II miejsce Wiktoria Adamska VII b
Wyróżnienia: Amelia Zielińska kl. V c Agata Gabriel kl. V a Zofia Trzcińska kl. II a
3.Mój kreatywny robot”S. Potocka, E. Sagan8.04.2022 r.28I miejsce Filip Zakrzewski III bII miejsce Lena Thiel III aIII miejsce Mieszko Sobieszczyk II c Wyróżnienia:
Maja Graszk kl. II b
Dominik Żuchliński kl. I a
Stanisław Ruciński kl. I b
4.Konkurs wiedzy z edukacji przyrodniczo-ekologicznejS. Potocka E. Sagan12.05.2022 r.26klasy I Wyróżnienia: Kaja Majewska kl. I c Tymon Wróblewski kl. I c  klasy II I miejsce Zofia Trzcińska kl. II a II miejsce Oliwia Pakuszewska kl. II a III miejsce Maria Barkowska kl. II b Wyróżnienia: Julia Jasińska kl.II c Weronika Greger kl. II b Adam Antoniuk kl. II d  klasy III I miejsce Maciej Rydzewski kl. III a II miejsce Zuzanna Bytner kl. III a, MajaWach kl. III d, Liliana Kostyk kl. III d III miejsce Tymoteusz Kozłowski kl. III e
5.Konkurs Wiedzy o Sejmie
E. Węglerska21.04.2022 r.11I miejsce Katarzyna Januszewska kl. VII c Andrzej Wieczorek kl. VIII c II miejsce Maria Gołębiowska kl. VII a Aleksandra Gołębiowska kl. VII a III miejsce Maria Brzeska kl. VII a
6.Konkurs na zakładkę do książkiO. Bryl
80 grupa wiekowej I-III – za oryginalność: I miejsce Antoni Roguszczak kl. II b II miejsce Filip Romanowski kl. II d, Zuzanna Wasielewska kl. III c III miejsce Laura Hesse kl. I b, JuliaBuczyńska kl. I b
Marta Sumińska kl. I b – za poziom trudności: I miejsce Julia Witkowska kl. III c II miejsce Szymon Filarski kl. I d, Antonina Dominiczak kl. I b III miejsce Piotr Filarski kl. III d, Antonina Zawistowska kl. I a – za dokładność wykonania: I miejsce Zofia Brzozowska kl. I c II miejsce Laura Hesse kl. I b, Kaja Kwiatkowska kl. II a III miejsce Blanka Jarmołowicz kl. II c, Szymon Agnieszczak kl. III d grupa wiekowa IV-VIII: I miejsce Hanna Konarska kl. VIII a II miejsce Oliwia Grządziela kl. VIII a Wyróżnienia:
Hania Tylka kl. II c, Maja Grządziela kl. I b, Oleh Shavel kl.I c, Oliwia Pakuszewska kl. II a, Zofia Trzcińska kl. II a, Olga Rytel kl. II c, Maja Tułodziecka kl. I d, Łucja Michalska kl. I b, Dominika Lemańska kl. II a, Hanna Urbańska kl. III c, Marcel Matyka kl. II a
7.Wiem, jak zdrowo żyć”A. Konicz17.05.2022 r.18I miejsce Maria Barkowska kl. II bII miejsce Antoni Roguszczak kl. II b, Zofia Trzcińska kl. II a III miejsce Michalina Wilemska kl. III e
8.Budowa człowieka i jego zdrowie”W. Karwat23.05.2022 r.7I miejsce Zuzanna Polak kl. VII b

INNE OSIĄGNIĘCIA:

TANIEC

Zuzanna Roszkowska kl. III b


I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Baletowej Łeba, organizator Agencja Artystyczna BRAVOIV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca „Dance Improv” Włocławek, organizator Agencja Eventowa Orchi

Kaja Lemanowicz kl. V b

III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca „Dance Improv” Włocławek, organizator Agencja Eventowa Orchid

II miejsce w XV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Bydgoszczy

I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie 

I miejsce z grupą Formacja Kids w kategorii Modern Holiday Dance w Markach

Agnieszka Szauer kl. IV d

udział w programie telewizyjnym „The Voice Kids”

Marcel Matyka kl. II a

wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Drapieżniki, dlaczego są ważne?” biuletynu Uroczysko

Zofia Nehring kl. II d

udział w konkursie pt. „Wiersz w programie dla szkół” – samodzielnie napisany wiersz pt. „Zdrowo i kolorowo” i wyrecytowany podczas Festynu Rodzinnego.

DODATKOWA AKTYWNOŚĆ

Osiągnięcia w aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu: Kinga Błażejewska kl. VIII c, Leon Góralski kl. IV b, Jakub Kowalkowski kl. V a, Wiktoria Bolewska kl. V b, Maria Brzeska kl. VII a, Amelia Czeszejko kl. VII a, Aleksandra Gołębiowska kl. VII a, Maria Gołębiowska kl. VII a, Marcelina Gołębiewska kl. VIII a, Anna Wasielewska kl. VII a, Wiktoria Pankowska kl. VII b, Dominika Dłuszczakowska kl. VII c, MartynaHofman kl. VII c, Aniela Rucińska kl. VII c, Jakub Paturalski kl. VII d, Alex Zieliński kl. VII d, Nikola Curyło kl. VIII a, MateuszStępień kl. VIII a, Sarah Wiśniewski kl. VIII a, Bianca Wiśniewski kl. V c, Alicja Kowalska kl. VIII b, Maja Kowalska kl. VIII b, Oliwia Piotrowska kl. VIII b, Nikola Puciłowska kl. VIII b, Natalia Rucińska kl. VIII b, Amelia Sagan kl. VIII c, Anika Piotrowska kl. V c. V

/SP1/