Rozmowy o pięknie

IV d wraz z polonistką Marzeną Podgórską uczestniczyła w ramach akcji „Spotkania ze sztuką” w spotkaniu z artystką – panią Marią Plawgo w Galerii Stowarzyszenia SART przy okazji wystawy jej prac. Uczniowie zachwycili się obrazami, podziwiali niemal fotograficzną dokładność. Pani Maryla zdradziła, że maluje dopiero od 10 lat, a wcześniej pracowała jako urzędniczka. Opowiedziała o swoich inspiracjach, poszukiwaniu piękna w codzienności, drobiazgach, które często umykają. Mówiła, że artystą można zostać zawsze, trzeba tylko próbować, doświadczać, odkryć w sobie wrażliwość na piękno. 

Czwartoklasiści bardzo zainspirowali się tym spotkaniem, niektórym kontakt ze sztuką i niezwykle serdeczną osobą artystki tak się podobał, ze trudno było im wrócić na lekcje.

Serdecznie dziękujemy Pani Maryli za wzbogacającą rozmowę i zapraszamy do odwiedzin galerii, która jest przecież niemal tuż przy naszej szkole.

 Marzena Podgórska

Poprzedni artykułKrólewna Śnieżka i 7 krasnoludków
Następny artykułMini wystawa prac Natana