Święta majowe

Święta majowe to znakomita okazja do przypomnienia sobie historii Polski, roli symboli narodowych i umacniania w sobie patriotyzmu. W naszej szkole uczciliśmy te ważne dni 4 maja. W uroczystej  akademii wzięli udział uczniowie klas od I do VIII. Zaprezentowali się w muzyce, deklamacji, tańcu, dramie, oratorstwie. Prowadzący uroczystość piątoklasiści popisali się piękną dykcją. Uwagę przykuła młodzieżowa interpretacja jednego z hitów T-raperów znad Wisły, przybliżającego czasy Stanisława Augusta Poniatowskiego. Młodsze dzieci przepięknie śpiewały i  malowniczo zatańczyły mazurka. Chór szkolny przypomniał znane pieśni, ale i ukłonił się w stronę gości z Ukrainy, śpiewając niełatwy hymn tego kraju. Wystąpił nawet królewski sekretarz odczytujący fragment Konstytucji 3 Maja, a grupa budowniczych pokazała, że cegiełka po cegiełce, z wielkim trudem, ale za to najpiękniej buduje się miłość do ojczyny w naszych sercach. Całość przeplatały wiersze. Na koniec przemówiła pani dyrektor Beata Niksa-Żubertowska, zwracając uwagę na to, że święta majowe są sprawdzianem z naszego patriotyzmu, bo poprzez nasze zachowanie, ubiór, szacunek do symboli narodowych pokazujemy, jak wiele dla nas znaczy Ojczyzna.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułNietypowy test z języka angielskiego
Następny artykułFinał międzyszkolnego konkursu „Czytam i rozumiem”