Podwójny sukces w Finale PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych

Podwójny sukces odnieśli podopieczni Wojciecha Kopczyńskiego w Finale Krajowym PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych. Podczas drugiego startu zakwalifikowane do etapu centralnego zostały dwie turbiny. Szybsza była pierwsza, a trochę wolniejsza piąta w kategorii szkół podstawowych. Na rożnych etapach w dwóch kategoriach startowało łącznie prawie tysiąc drużyn. Ustawienia i modyfikacje, które wprowadzono sprawdziły się idealnie. Nawet w szacunku prędkości błąd można uznać za statystyczny, bo wynosił 1 obrót/min. Dalszych modyfikacji niestety nie będzie, bo uczniowie wrócili bez turbin – te zabierają organizatorzy – ale za to z nagrodami.

Wojciech Kopczyński

Poprzedni artykułJakub z V c wygrał Turniej Talentów Legii Warszawa
Następny artykuł„Między nami kobietkami”