Trwa rekrutacja w „Koperniku” na rok szkolny 2022/2023

Szanowni Państwo, Rodzice (Opiekunowie Prawni) dzieci, które w roku szkolnym 2022/23 zaczną realizować obowiązek szkolny. Wszystkie dzieci, które mieszkają w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie serdecznie zapraszam i zachęcam do podjęcia nauki w naszej szkole.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie ma ustalony następujący obwód. Obwodem „Jedynki” objęte są ulice: Agrestowa, Bolesława Chrobrego, Czereśniowa, Księżnej Dobrawy, Gospodarska, Grunwaldzka, Kwiatowa, Łąkowa, Malinowa, Mieszka I, Morelowa, Kazimierza Odnowiciela, Ostródzka, Owocowa, Piastowska, Porzeczkowa, Poziomkowa, Produkcyjna, Rolna, Rzemieślnicza, Metropolity Andrzeja Szeptyckiego, Bolesława Śmiałego, Truskawkowa, Wiśniowa, Zielona, Ziemowita.

Szkoła podstawowa to najdłuższy etap edukacji, a przy tym najważniejszy. Uczęszczanie do szkoły podstawowej przypada na okres najbardziej intensywnego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego. Dlatego rola szkoły w tym procesie jest nie do przecenienia. Zdajemy sobie sprawę, że dobrze przygotowana kadra pedagogiczna, atmosfera bezpieczeństwa panująca w placówce i gotowość do wspierania dziecka w tym niełatwym czasie mogą pozytywnie wpłynąć na jego rozwój, a potem na całe dorosłe życie. Dziecko spędza w szkole tak dużo czasu, że śmiało można nazwać ją drugim domem. Czy będzie to dom ciepły i gościnny? Bardzo się o to w “Jedynce” staramy. Małe klasy I – III, stale doskonaląca się kadra i szeroka gama dodatkowych zajęć przygotowujących do życia w zmieniającym się świecie sprzyjają rozwojowi dziecka i pozwalają mu odkryć talenty, umiejętności oraz poznać swoją własną wartość.

Oddziaływaniu środowiska szkolnego na rozwój dziecka poświęcono wiele opasłych tomów. Streszczając je, należy powiedzieć przede wszystkim to, że szkoła wpływa na rozwój dziecka wielokierunkowo.
Nauka na lekcjach rozwija jego umiejętności językowe, logiczne, plastyczne, a także zdolność samodzielnego i krytycznego myślenia. To również sposobność do rozwoju sensorycznego, manualnego, nauki zapamiętywania i efektywnego uczenia się.
Na przerwach dziecko socjalizuje się z rówieśnikami, uczy się współpracy, ale też odkrywa, czym są konflikty i jakie są sposoby ich rozwiązywania. Zajęcia fizyczne wpływają pozytywnie na kondycję dziecka i jego rozwój fizyczny. Ruch jest bardzo ważnym aspektem harmonijnego rozwoju, dotlenia organizm, usprawnia pracę serca, pozwala rozładować napięcie i buduje pozytywne nawyki – wysportowane dziecko to zdrowy dorosły! Być może po trzech pierwszych latach nauki w naszej szkole zdecydujecie się Państwo na to, by Wasze dziecko spróbowało swoich sił w klasie sportowej- o profilu koszykówki i pływackim.

W szkole podstawowej dziecko kontaktuje się też z dorosłymi i odkrywa, jak działa szkoła jako instytucja. Może aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach i udzielać się w organizacjach uczniowskich – Samorząd UczniowskiSpółdzielnia Uczniowska, Wolontariat. W ten sposób uczy się norm społecznych i poznaje różne role, z którymi zetknie się w dorosłym życiu. Staramy się, by w iławskim “Koperniku” uczniowie szybko adoptowali się do nowych warunków, przy ścisłej współpracy z Rodzicami osiągamy bardzo dobre efekty wychowawcze i dydaktyczne. Nad najmłodszymi roztaczamy szczególną opiekę, włączamy w te zadania najstarszych uczniów oraz Samorząd Uczniowski.

Zabytkowy budynek na zewnątrz na pewno budzi respekt. Jednak po wejściu do szkoły zobaczycie Państwo szkołę czystą, jasną, przyjazną dzieciom. Od kilku lat unowocześniamy proces dydaktyczny, wyposażając szkołę w dobry sprzęt. Nie zapominamy przy tym o tradycyjnych pomocach dydaktycznych. Aktywnie wnioskujemy o środki z projektów unijnych, rządowego programu Laboratorium Przyszłości, które wspomagają proces modernizacji szkoły oraz uatrakcyjniają szkolną codzienność (wycieczki, warsztaty, webinaria, wsparcie specjalistów). Nowoczesna świetlica szkolna, własna kuchniajadalniabiblioteka szkolna z czytelnią są naszym powodem do dumy. Podobnie – oddana do użytku w 2016r. sala gimnastyczna z zapleczem, siłownią i salą do ćwiczeń korekcyjnych czy aerobiku. W podziemnym łączniku między salą gimnastyczną a budynkiem macierzystym umieściliśmy metalowe szafki dla wszystkich uczniów. Dodatkowo wydzieliliśmy pomieszczenie na szafki szkolne dla najmłodszych uczniów w głównym budynku szkoły. Plac zabaw ufundowany przez Radę Rodziców,  boisko szkolne i nieduży parking oddalony bezpiecznie od wejścia stanowią dopełnienie zamkniętego ogrodzeniem kompleksu naszej szkoły. Szkoła posiada monitoring wizyjny, co w znacznym stopniu ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczniów.

Zapraszam do skorzystania z oferty iławskiej “Jedynki”! Zapisy do klas pierwszych prowadzone są od 1 kwietnia do 29  kwietnia br. Szczegóły formalne, w tym karty zgłoszeń i wniosków (do wydrukowania) znajdują się na stronie www.sp1.ilawa.pl w zakładce DLA KANDYDATA”.Podanie wyników rekrutacji – lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: 09.05.2022r. do godz.15.00.

Zapraszam na dni otwarte „Jedynki” w dniu 21 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00

Beata Niksa-Żubertowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
im. Mikołaja Kopernika w Iławie

Poprzedni artykułZ wizytą na Olimpie
Następny artykułMój kreatywny robot