Z wizytą na Olimpie

Bogowie greccy w klasie Vb, czyli aktywna lekcja języka polskiego, która odbyła się 29 marca.

Od samego rana piątoklasiści pełni emocji przebierali się za bogów greckich. Ich zadaniem było wcielenie się w wybraną postać poprzez zaprojektowanie odpowiedniego kostiumu, dobranie atrybutów, a także przyswojenie wiedzy na temat bohatera greckiego mitu.

W domu uczniowie przygotowali stroje i rekwizyty, które pozwoliły im upodobnić się do odgrywanych postaci. A we wtorek krótko zaprezentowali greckiego boga czy boginię swoim rówieśnikom. Aktywne zajęcia języka polskiego miały na celu utrwalenie wiedzy uczniów o starożytnej Grecji oraz poznanie ciekawostek na temat poszczególnych bogów. Wszyscy świetnie się bawili podczas przebierania i prezentowania atrybutów władców Olimpu.

A oto efekty ich pracy 😊

Elżbieta Kozłowska

Poprzedni artykułMiędzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu
Następny artykułTrwa rekrutacja w „Koperniku” na rok szkolny 2022/2023