Szkoła pamięta

19 listopada IVa i VIIa pod opieką swoich polonistek – Bożeny Paczkowskiej i Marzeny Podgórskiej w ramach akcji #SzkołaPamięta wybrały się do pobliskiej salki muzealnej stworzonej przez pana Waldemara Wysockiego w odrestaurowanej kamienicy. Tam, gdzie przed laty urzędował pierwszy polski burmistrz Iławy, dzieci miały okazję zobaczyć niezwykłe, zgromadzone z kolekcjonerską pasją, eksponaty związane z życiem mieszkańców dawnego Deutsch Eylau i późniejszej Iławy, a także posłuchać ich historii. Szczególną uwagę zwróciły przedwojenne radio i stary telefon, gdzie numer trzeba było wykręcić, nie zaś, jak dziś, wybrać dotykiem palca lub głosem. Uczniowie zainteresowali się także kartonikowymi zdjęciami mieszkańców miasta z początków XX wieku oraz pocztówkami pokazującymi, jak Iława wyglądała kiedyś.

Serdecznie dziękujemy panu Wysockiemu  za udostępnienie nam do obejrzenia tego lokalnego miejsca pamięci i ciekawe opowieści.

M. Podgórska

Poprzedni artykułOwocowy zawrót głowy
Następny artykułSamorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu wspólnie wspierają dzieci