Zadzwonił Dzwonek na obiad dla głodnych dzieci

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Dzwonek na Obiad” realizowanej przez fundację „Być Bardziej ” objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Celem tego programu jest ofiarowanie ciepłego obiadu tym uczniom, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie zapewnić go swoim podopiecznym.

W dniach 4.10-23.10 przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na ten cel. Od 26 października trwało wielkie liczenie. Wrzucając symboliczną kwotę do specjalnie przygotowanych puszek pomagaliśmy stworzyć stypendium obiadowe dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży. Dziękujemy bardzo za wsparcie!

Dzięki Naszemu wspólnemu zaangażowaniu zebrano kwotę 1995,11 zł , która w dniu 3.11 została przelana na konto fundacji Być Bardziej.

Koordynatorami akcji w szkole byli: p Wioletta Karwat. Wszyscy Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu bardzo zaangażowali się w zbiórkę i liczenie pieniędzy. Szczególne podziękowania dla Anieli Rucińskiej z 7c, Natalii Rucińskiej z 8b oraz Mateusza Stępnia z 8a za przygotowania puszek.

Wioletta Karwat

Poprzedni artykuł#CodeWeek2021 w „Jedynce”
Następny artykułPierwsze kroki siódmoklasistów w dziedzinie fizyki