Szkolne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Leon i konkursów plastycznych

W piątek, w auli „Jedynki” miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Leon, konkursu plastycznego pt. ”Imieninowa kartka dla Mikołaja Kopernika” oraz „Pluszowy Miś”. Dyrektor szkoły, Aleksandra Skubij oraz wicedyrektorki, Beata Niksa – ŻubertowskaAurelia Waruszewska wręczyły wyróżnionym uczniom dyplomy i gadżety szkolne oraz drobne nagrody rzeczowe.

 Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie i zachęcać do rozwijania swoich umiejętności. Konkurs ten poprowadziła w naszej szkolne nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, Dorota Żuchowska. Za jej namową 21 śmiałków podjęło wyzwanie i zajęło zacne miejsca w konkursie. Oto wyniki:
Laureatem w konkursie został Adam Patorski II a – zajął 1. miejsce w szkole, 6. miejsce w kraju. Gratulacje! Kolejne miejsca na podium:
– II miejsce Filip Zakrzewski II d oraz Emil Stanulewicz II b
– III miejsce  Julia Piaścik II b.

 W konkursie plastycznym z okazji  obchodów imienin  Mikołaja Kopernika, który odbył się w formie zdalnej nagrody zdobyli:
–  I miejsce Blanka Jarmołowicz  Ic
– II miejsce Kuba Kondratowicz IIIb, 
– III miejsce Nina Błaszkowska III  a
– wyróżnienie Aleksander Stempowski IIe, Alicja Kozłowska Ib, Marcel Sobiech Ib.

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Wpłynęło wiele pięknych prac. Wyróżnienie Dyrektora Szkoły zdobył  Tomasz Szulc II b.

Organizatorka konkursów plastycznych była nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, Aleksandra Konicz.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy!

/AS, DŻ/

Poprzedni artykułKolejne eksperymenty w świetlicy szkolnej
Następny artykułZdalne nauczanie od 1 marca