Egzamin próbny w „Koperniku”

Od wtorku, 26 stycznia przez kolejne trzy dni o godz. 9.00 rozpoczynają się egzaminy próbne dla ósmoklasistów.

W tym roku szkolnym – 2020/21 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie do najstarszej klasy uczęszcza 59 uczniów. To ostatni rocznik, który był przenoszony między szkołami w wyniku reformy oświaty z 2017 roku, która spowodowała wygaszenie gimnazjów i wydłużenie nauki w szkole podstawowej z sześciu lat do ośmiu. Uczniowie kl. VIII A i VIII B prawie w stu procentach stawili się w szkole na egzaminie próbnym. Dwie osoby dostarczyły zwolnienie, jedna jest zwolniona z egzaminu. Egzamin próbny nie zakłócił pracy klas I -III, uczniowie pracowali na innych piętrach szkoły. Wszystkich obowiązuje reżim sanitarny. Wczorajsze zadania z języka polskiego spowodowały zadowolenie wielu uczniów, dzisiejsza matematyka okazała się jednak trudniejsza. Jutro język angielski. Trzymamy kciuki, by wszyscy zakończyli testy z zadowoleniem!

Wyniki zostaną przekazane i omówione w ciągu 2-3 tygodni.

/SP1/

Poprzedni artykułKonkurs o Mikołaju Koperniku
Następny artykułOd 1 lutego najmłodsze dzieci uczą się stacjonarnie, uczniowie pozostałych klas mają nadal naukę zdalną – rozporządzenie podpisane