Wycieczka edukacyjna do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

26 września 2020 r. grupa 19 uczniów odwiedziła Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Wyjazd był jednym z zaplanowanych etapów wycieczek edukacyjnych                          w ramach projektu „Kto pyta – nie błądzi!”. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z koła biologicznego, geograficznego i matematycznego. 

Celem wycieczki była nie tylko nauka i przekazywanie wiedzy w sposób interaktywny, ale również pokazanie dzieciom, że spędzanie czasu wolnego aktywnie jest korzystne dla zdrowia i umysłu. 

W Centrum uczniowie mięli okazję obejrzeć cztery stałe wystawy:

„O Obrotach” poświęconą idei koła i ruchu obrotowego.

„Rzeka”nawiązującą do przepływającej przez Toruń Wisły, prezentującą model rzeki od źródeł po ujście.

„IDEE” najbardziej interdyscyplinarną wystawę Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, łączącą nauki humanistyczne, nauki ścisłe oraz elementy sztuki.

„…To takie proste!” wystawę obejmującą 26 eksponatów wchodzących w skład czterech różnych stref: „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „TechnoŚwiat” oraz „Pomyśl, zrozum, zrób”. Tu zwiedzający musieli postawić na kreatywność i innowacyjność. Dzięki odpowiednio dobranym strefom tematycznym oraz eksponatom, przekonali się, że każdy może odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy.

Po intensywnej nauce uczniowie udali się na zasłużony posiłek, a po nim do centrum Torunia, by obejrzeć wspaniały rynek, a także kupić słynne toruńskie pierniki i pamiątki.  Dzięki wspaniałej atmosferze i pogodzie…ducha, wyjazd można uznać za bardzo udany. 

Animatorkami wyjazdu dla dzieci były Panie Wioletta Karwat, Małgorzata Kłodawska, Elżbieta Kowalska i Iwona Makowska. 

Poprzedni artykułPomagamy Asi
Następny artykułPłatności za obiady – październik