Razem przyGOTUJEMY lepszy świat

Uczniowie klas I-III biorą udział w programie „Przygotujmy lepszy świat”, którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety.

Przygotujmy lepszy świat – animacja pokazująca jak drobna zmiana na talerzu może zaowocować wielką zmianą dla środowiska

Uczestniczące w programie dzieci zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające im wybierać w diecie to, co najlepsze dla nich i dla planety. Poznają ciekawe przepisy i samodzielnie lub z rodzicami przygotowują posiłki oparte na składnikach roślinnych. Oprócz wiedzy i wspaniale przygotowanych posiłków uczniowie będą dzielić się ciekawymi zdjęciami, robionymi podczas wspólnie przygotowanych posiłków z rodziną. Uczniowie będą uczestniczyć w interaktywnych lekcjach dotyczących zdrowego odżywiania. Lekcje te pomogą im w sposób teoretyczny i praktyczny zrozumieć zależności pomiędzy dietą, a kondycją naszej planety.
E. Trzcińska

Poprzedni artykułWykopki i integracja
Następny artykułUczniowie IV c studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie