Wykopki i integracja

Dzisiejszy dzień dla uczniów klas II d i II e był bardzo pracowity, ponieważ wybrali się na… wykopki! Dzieci odwiedziły gospodarstwo rolne, gdzie spędziły bardzo intensywny czas. Uczniowie wzięli czynny udział w wykopkach, dzięki temu poszerzyli swoją wiedzę na temat pracy rolnika, ziemniaków – ich pochodzenia oraz przeznaczenia.


Dzieci poznały maszyny pracujące w gospodarstwie rolnym oraz dowiedziały się jak dużo ciężkiej pracy wykonuje rolnik. Samodzielne zbieranie ziemniaków było bardzo ciekawym doświadczeniem. Uczniowie, korzystając z wiejskich uroków, wspólnie smażyli kiełbaski oraz piekli uzbierane ziemniaki przy ognisku. To był wspaniały integracyjny oraz pracowity dzień.

A.K.

 

 

Poprzedni artykułGaleria kropek wokół nas
Następny artykułRazem przyGOTUJEMY lepszy świat