Warsztaty w Centrum Nauki w Gdyni

W środę 12 lutego klasa 2c i 2d wybrały się w kolejną wspólną podróż. Tym razem naszym celem była Gdynia, a w niej Centrum Nauki EXPERYMENT oraz Akwarium Gdyńskie. Zabawę w Centrum Nauki rozpoczęliśmy od warsztatów naukowych pt. „Nauka od kuchni”. W niej dzieci mogły samodzielnie wykonać różne doświadczenia, np. zobaczyć co dzieje się z ogórkiem i cukinią, gdy ją trochę posolimy lub jak drożdże mogą wypełnić balon powietrzem. Następnie dzieci samodzielnie mogły eksperymentować na różnych eksponatach wystawy, gdzie np. przekonały się jak to jest jeździć na wózku inwalidzkim albo przeprowadzić reanimację. Potem odwiedziliśmy Gdyńskie Akwarium, w którym podziwialiśmy różne, piękne gatunki ryb i nie tylko. Po tak intensywnej porcji wiedzy i zabawy wróciliśmy szczęśliwi do domu.

Poprzedni artykułTaylor z USA prowadziła zajęcia w Jedynce
Następny artykułUdział uczniów klasy III b w turnieju szachowym w Nowym Mieście Lubawskim