Wyprawa do magicznej Fabryki Elfów

19 grudnia klasa III a i III c rozpoczęła przedświąteczne przygotowania w manufakturze cukierków Ciu Ciu w Gdańsku. Dzieci w oparciu o technologie XVIIw. własnoręcznie zrobiły lizaki oraz skosztowały wyprodukowane tam cukierki. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie jednej z najpiękniejszych polskich starówek. Na koniec odwiedziliśmy Wielką Krainę Elfów w Gdańsku. Od samego początku dzieci były pod wrażeniem cudownego wystroju krainy. Przygodarozpoczęła się od tworzenia tajemniczej Ósmej Legendy. Zadaniem najmłodszych było odnalezienie zaginionych kartek niezbędnych do stworzenia opowieści. W trakcie zabawy dzieci odwiedziły 10 punktów z atrakcjami pod kątem edukacyjnym, zręcznościowym, ruchowym,interaktywnym. Zwieńczeniem ponad dwugodzinnej wyprawy do magicznej Fabryki Elfów było spotkanie ze Świętym Mikołajem w jego domu. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy upominek. 

Poprzedni artykułTaylor z Wirginii (USA) na lekcjach w „Koperniku”
Następny artykułWywiadówka w „Jedynce”