Życzenia i nagrody dla nauczycieli „Kopernika” w Dniu Edukacji

W poniedziałek, 14 października w „Jedynce” najważniejszym wydarzeniem było przyjęcie nowych uczniów do gona społeczności iławskiego „Kopernika”. Z tej okazji już od godziny 9.00 w sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, uczniowie i rodzice, by wziąć udział w Ślubowaniu klas pierwszych i pasowaniu klas siódmych. Na zakończenie pięknej uroczystości, w której wszyscy uczniowie mogli zaprezentować swoje zgranie oraz indywidualne talenty, uczniowie złożyli gronu pedagogicznemu i pracownikom niepedagogicznym szkoły życzenia z okazji Dnia Edukacji. Również dyrektor Szkoły, Aleksandra Skubij złożyła życzenia.
– To nasze polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowione 27 kwietnia 1972 roku i określane od ponad trzydziestu lat na mocy ustawy Karta Nauczyciela właśnie jako Dzień Edukacji Narodowej. Pozwólcie, że przypomnę iż upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Każdego roku, gdy nadchodzi październik, nasze myśli biegną w stronę tych, którzy uczą i wychowują. Pamiętamy o nauczycielach i wychowawcach. Myślimy ciepło również o innych ważnych pracownikach szkoły, którzy cierpliwie i sumiennie wykonują swoje obowiązki, przyczyniając się do stworzenia wszystkim uczniom odpowiednich warunków i sprzyjającej nauce atmosfery.

Za nami występy najmłodszych uczniów oraz siódmoklasistów. Włożyli oni dużo serca, poświęcili dużo czasu, ćwicząc wystąpienie podczas dzisiejszego ślubowania. Serdecznie im dziękuję za zaangażowanie oraz nauczycielom, którzy pod koordynacją pani Justyny Wasilewskiej i Pauli Lubeckiej przygotowali ten dzień. Dziękuję za dekoracje paniom Agnieszce Prass, Teresie Bagniuk i panu Wojtkowi Kopczyńskiemu, za występ muzyczny zespołu – pani Magdalenie Kawali. Panu Krzysztofowi Kasprowiczowi dziękuję za przygotowanie oprawy nagłośnienia. Wychowawcy klas pierwszych: Paula Lubecka, Natalia Rakoczy, Agnieszka Hofman, Dorota Żuchowska, Aleksandra Konicz oraz wychowawczynie klas siódmych: Justyna Wasilewska i Elżbieta Kowalska zadbały, by uczniowie dobrze dziś wypadli.

Drodzy nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni, pozwólcie że na wasze ręce złoże osobiste podziękowania i życzenia.

Dziękuję za trud, jaki wkładacie w codzienne przygotowanie do zajęć. Dziękuję za cierpliwość, dokładność, poświęcanie każdej dodatkowej minuty na przygotowanie do zajęć po to, by lekcje przez was prowadzone były ciekawe i zrozumiałe dla uczniów. Często wychodzę ze szkoły ostatnia i, siedząc nad papierami do późnych godzin widzę, jak po skończonych lekcjach wielu z was zostaje, by przygotować dekorację czy pomoce do nauki, poprawiacie prace swych uczniów, a nawet tłumaczycie indywidualnie trudne zagadnienia tym, którzy poprzez chorobę opuścili kilka dni w szkole lub po prostu nie zrozumieli trudnej partii materiału. Doceniam to i w tym miejscu dziękuję Wam za to. Jestem dumna, że mogę pracować z tak oddanymi swej pracy nauczycielami.

Nasza szkoła jest przyjazna uczniowi, a tę atmosferę tworzycie Wy, drodzy nauczyciele i pracownicy. Uczeń u nas zawsze może zwrócić się o pomoc, a każde nieporozumienie zostaje wyjaśnione. Z gazetek patrzą na nas kolorowe prace dzieci powstające pod Waszym czujnym okiem. Wasza kreatywność i pomysłowość często wszystkich zaskakuje i za to również pragnę dziś podziękować. Nasi uczniowie biorą udział w rozmaitych konkursach odpowiednio przez Was motywowani, a to przekłada się na wysokie rezultaty i staje się chlubą naszej szkoły.

Za tę codzienność, za Wasze poświęcenie, za serce, życzliwość, za to ze jesteście – dziękuję bardzo, drodzy nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni!

Tegoroczna noblistka Olga Tokarczuk w kwietniu na profilu fb napisała: „Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu. Jeśli natomiast ich zapał zostanie stłumiony brakiem wsparcia i szacunku, kiedy ich pasja wypali się przez nieprzystające do stresu i odpowiedzialności zarobki, przyszłość namaluje się w ciemnych barwach.
Nauczyciele, trzymajcie się!” – Tym sposobem wsparła nasze środowisko podczas niełatwego momentu upomnienia się o naszą godność. Dziś to my uczymy dzieci i młodzież, jak chronić swoje poważanie i jak komunikować się ze światem, by innym nie odbierać szacunku. Nasza praca jest ważna. Dziękuję wszystkim, którzy ją potrafią docenić.

Po ślubowaniu odbyła się uroczysta Rada Pedagogiczna, podczas której dyrektor szkoły, Aleksandra Skubij wręczyła nagrody Dyrektora i Listy Pochwalane. Na spotkaniu w kinoteatrze „Pasja” nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali wyróżnienia burmistrza Iławy oraz inne medale i odznaczenia. Pani Agnieszka Prass odczytała w imieniu nauczycieli mianowanych rotę ślubowania.

 


Nagroda Ministra Edukacji Narodowej
: Wioletta Karwat
Nagroda Burmistrza Miasta Iławy: Krzysztof Kasprowicz

Listy pochwalne Burmistrza Miasta Iławy:

 1. Katarzyna Konopka
 2. Natalia Wcisła
 3. Agnieszka Wrzesińska

Medale Komisji Edukacji Narodowej:
1. Aurelia Waruszewska
2. Ewa Węglerska
3. Andrzej Biernacki
4. Iwona Makowska

Złote Medale za wieloletnią służbę:

 1. Teresa Bagniuk
 2. Sabina Długaszek
 3. Urszula Janikowska
 4. Janina Łopyta
 5. Ewa Motylińska
 6. Krystyna Rzepka

Srebrne Medale za wieloletnią służbę:

 1. Agnieszka Żubertowska
 2. Jolanta Michalewska

Nagrody Dyrektora Szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej w 2019 r.
Nauczyciele:

 1. Elżbieta Kowalska
 2. Ewa Motylińska
 3. Beata Niksa
 4. Aurelia Waruszewska
 5. Iwona Makowska
 6. Wojciech Kopczyński
 7. Sabina Potocka
 8. Elżbieta Trzcińska
 9. Małgorzata Kłodawska
 10. Katarzyna Konopka
 11. Natalia Wcisła
 12. Jolanta Michalewska
 13. Grzegorz Stramski
 14. Teresa Bagniuk

Pracownicy administracji i obsługi:
1. Zbigniew Sikorski
2. Bożena Michalewska
3. Bogumiła Piotrowska
4. Ewa Rudczyńska
5. Agnieszka Wrzesińska

Listy pochwalne Dyrektora Szkoły
Nauczyciele:

1.Beata Kamińska
2. Agnieszka Prass
3. Rosemary Wisniewski
4. Paula Lubecka

Pracownicy obsługi:

 1. Maria Borkowska
 2. Marta Maciąg
 3. Mirosława Truszczyńska
 4. Roman Różyński
  /SP1/

 

Poprzedni artykułŚlubowanie klas pierwszych i pasowanie klas siódmych
Następny artykułKłęby dymu w „Jedynce”