Ślubowanie klas pierwszych i pasowanie klas siódmych

Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych i pasowania uczniów klas siódmych odbyła się w „Jedynce” w dniu 14 października 2019 r., prowadzili ją: Julia Gnaczyńska klasa VIIIa oraz Kacper Kijewski klasa VIIIb. Dzieci i młodzież zaprezentowali się w ciekawym programie artystyczno – edukacyjno – sportowym. Były wiersze, tańce, piosenki, pokazy sportowe, koncert na ukulele i…uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

SCENKA pt. „ŚLUBOWANIE”   – Olek Czubak z klasy IIIb
Wśród pierwszaków chodzą słuchy,
Narzekają, więc maluchy,
Powtarzają niewesoło:
Ślub będziemy brać ze szkołą!
Chciał uciekać … mały,
Lecz Staś człek bywały
Wytłumaczył mu: [Staś – tłumaczy]

Staś, kl. 1a:

Kolego, ślubowanie – to jest całkiem coś innego
Musisz przyrzec, że bez przerwy
Będziesz dbał o pani nerwy,
Będziesz uczył się starannie,
Zachowywał nienagannie,
Gdy umowa taka stanie,
To jest właśnie ślubowanie!
Klasy pierwsze wystąpiły w atrakcyjnych pokazach: I A – taniec „Owocowy karnawał”, I B -powiedziała wiersze i zaśpiewała angielską piosenkę, I C – zaśpiewała piosenkę „Witaj, szkoło!”, kl. I D – zatańczyła ludowy taniec krakowiak, a kl. I E – pokazała wiele emocji w tańcu nowoczesnym, przy czym występ zaczęli od fragmentu z baletu „Jezioro łabędzie”. Klasy VII A i VII B kolejno – występ z ukulele i piosenką oraz taniec akrobatyczny. Ogromne brawa zebrali wykonawcy klas siódmych i pierwszych, którzy razem zatańczyli „Belgijkę”.

Prowadzący uroczystość stwierdzili: klasy pierwsze potrafią pięknie recytować wiersze, śpiewać piosenki, wiedzą, co to jest ślubowanie, więc mogą za chwilę złożyć uroczystą przysięgę i zostać pasowanymi na uczniów naszej szkoły. Klasy siódme wprawdzie wiele lat temu złożyły ślubowanie uczniowskie, ale z wielką przyjemnością powitamy ich w gronie uczniów „Jedynki”.

Treść ślubowania uczniów klas pierwszych:

Ślubuję być dobrym Polakiem
dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Będę się starał być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

Natomiast uczniowie klas siódmych uroczyście ślubowali:

ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE  –

  • uczciwie spełniać obowiązki uczniowskie,
  • okazywać szacunek nauczycielom, wychowawcom, rodzicom oraz pracownikom szkoły
  • systematycznie i wytrwale pracować nad wzbogacaniem swej wiedzy,
  • wyrabiać w sobie koleżeńskość, uczciwość, odwagę i prawdomówność,
  • pracować rzetelnie dla szczęśliwej przyszłości mojej Ojczyzny.

Dzisiejszy dzień był szczególnie ważny dla wszystkich uczestników, którzy  zostali włączeni w poczet uczniów Jedynki.

Prowadzący uroczystość skierowali słowa do Grona Pedagogicznego i Pracowników niepedagogicznych szkoły: Dzień Edukacji to okazja do wyrażenia naszej wdzięczności dla całego Grona Pedagogicznego oraz pracowników niepedagogicznych naszej szkoły.  Życzymy Państwu zdrowia, zadowolenia  ze swoich wychowanków oraz wiele radości w życiu prywatnym i zawodowym. Na ręce Dyrekcji dla wszystkich nauczycieli pragniemy złożyć wyraz podziękowania za Państwa trud, zaangażowanie i dobre słowo.

Na zakończenie uroczystości chór szkolny zaprezentował się  w utworze: „Dni, których jeszcze nie znamy.”

Dyrektor szkoły, Aleksandra Skubij podziękowała organizatorom uroczystości: – Za nami występy najmłodszych uczniów oraz siódmoklasistów. Włożyli oni dużo serca, poświęcili dużo czasu, ćwicząc wystąpienie podczas dzisiejszego ślubowania. Serdecznie im dziękuję za zaangażowanie oraz nauczycielom, którzy pod koordynacją pani Justyny Wasilewskiej i Pauli Lubeckiej przygotowali ten dzień. Dziękuję za dekoracje paniom Agnieszce Prass, Teresie Bagniuk i panu Wojtkowi Kopczyńskiemu, za występ muzyczny zespołu – pani Magdalenie Kawali. Panu Krzysztofowi Kasprowiczowi dziękuję za przygotowanie oprawy nagłośnienia. Wychowawcy klas pierwszych: Paula Lubecka, Natalia Rakoczy, Agnieszka Hofman, Dorota Żuchowska, Aleksandra Konicz oraz wychowawczynie klas siódmych: Justyna Wasilewska i Elżbieta Kowalska zadbały, by uczniowie dobrze dziś wypadli.

Pasowani uczniowie zostali jeszcze chwilę w sali gimnastycznej, by wykonać pamiątkowe zdjęcia. Nauczyciele przeszli do auli szkoły na uroczystą Radę Pedagogiczną.

/SP1/

Dzisiejszy dzień jest szczególnie ważny dla wszystkich uczestników, którzy  zostali włączeni w poczet uczniów Jedynki.

Dzień Edukacji to okazja do wyrażenia naszej wdzięczności dla całego Grona Pedagogicznego oraz pracowników niepedagogicznych naszej szkoły.  Życzymy Państwu zdrowia, zadowolenia  ze swoich wychowanków oraz wiele radości w życiu prywatnym i zawodowym. Na ręce Dyrekcji dla wszystkich nauczycieli pragniemy złożyć wyraz podziękowania za Państwa trud, zaangażowanie i dobre słowo.

Poprzedni artykułPraca nauczyciela jest ciekawa – spotkanie z nauczycielką fizyki
Następny artykułŻyczenia i nagrody dla nauczycieli „Kopernika” w Dniu Edukacji