„Jedynka” dołączyła do akcji „Puszka zamiast kwiatuszka”

W prawie całej Polsce Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zwróciło się z prośbą, aby ci, którzy z różnych okazji obchodzą jakieś święto, zaproponowali swoim gościom, aby wyjątkowo zamiast kwiatów (albo oprócz kwiatów) przynieśli karmę dla psów i kotów. Akcja „Puszka (karmy) zamiast kwiatuszka” została w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie zainaugurowana dziś, tzn. w dniu zakończenia roku szkolnego. Początki akcji pozytywnie nas zaskoczyły. Uczniowie przynieśli karmę w dużych workach, w mniejszych i w puszkach. Dyrektor szkoły, Aleksandra Skubij i kierownik gospodarczy, Zbigniew Sikorski zawieźli te dary serca do Schroniska dla Zwierząt w Iławie. Mam nadzieję – stwierdziła dyrektor Aleksandra Skubij, – że ten zwyczaj zdominuje w naszej szkole wręczanie kwiatów z różnych okazji.

Przy okazji, podczas rozmowy w schronisku omówione zostały nowe plany współpracy „Jedynki” i „Przytuliska” w nowym roku szkolnym 🙂

/SP1/

Poprzedni artykułUroczyste zakończenie roku szkolnego w „Jedynce”
Następny artykułWyprawki do klas pierwszych w roku szk. 2019/20